Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2996 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Turcja – szybki wzrost cen cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Ceny cebuli w Turcji prawie się podwoiły w ciągu ostatnich tygodni, wynika z informacji portalu east-fruit.com.

Ceny cebuli w Turcji gwałtownie rosły w ostatnim czasie. Około 40 procent zbiorów tego warzywa z ostatnich tygodni okazało się uszkodzonych przez choroby, co doprowadziło do niedoborów zaopatrzenia. W konsekwencji ceny w tym okresie wzrosły niemal dwukrotnie - z 0,50 do 0,80 USD za kilogram.

"Przyczyną wzrostu cen jest niedobór podaży spowodowany chorobą cebuli. Dla wszystkich towarów zachodzi równowaga między podażą a popytem, ​​która determinuje poziom cen, a jeśli nastąpi znaczna zmiana w tym czy innym kierunku, to naturalnie wpływa to na te ceny. Bardzo trudno jest ten proces kontrolować", powiedział prezes tureckiego stowarzyszenia rynków hurtowych, Yuksel Tavsan.

W tym roku powszechne występowanie chorób znacząco wpłynęło na uprawy cebuli i ziemniaków - najważniejszych produktów w diecie tureckiego konsumenta. Jeśli wzrost cen tych warzyw będzie kontynuowany, odbije się to negatywnie na sile nabywczej ludności. Uczestnicy tureckiego rynku owoców i warzyw wzywają rząd do interweniowania i zapobiegania akumulacji tych warzyw przez firmy - pośredników w celu późniejszej spekulacji.

"W ubiegłym tygodniu cena cebuli wynosiła 0,50 USD za kilogram, teraz wzrósł gwałtownie. Mam nadzieję, że jest to zjawisko przejściowe, ale nie wygląda na takie. W razie potrzeby cebula może zostać przywieziona, a towar przeznaczony na eksport może zostać skierowany na rynek krajowy dla ochrony interesów konsumentów "- dodał Yuksel Tavsan. Przedstawiciele wielu firm hurtowych oczekują, że ceny cebuli w Turcji będą nadal rosnąć z powodu niedoboru podaży.

Podobne
Cebula
2018-12-27 09:00
Rosja eksportuje cebulę do UE
W tym sezonie kierunki handlu cebulą się odwracają. Wedle informacji portalu east-fruit.com Rosja zamiast cebulę importować, to eksportuje ją do krajów Unii Europejskiej, w tym Polski i Rumunii.
czytaj więcej
Cebula
2018-12-21 10:05
Holandia – stabilna końcówka roku na rynku cebuli
Sytuacja na holenderskim rynku cebuli ustabilizowała się. Jednak wszystko wskazuje na to, że po Nowym Roku znów zrobi się gorąco.
czytaj więcej
Cebula
2018-12-20 11:55
Polska płd.-wsch. – po ile cebula?
Jak wygląda sytuacja na rynku cebuli w południowo - wschodniej Polsce?
czytaj więcej
Cebula
2018-12-20 08:40
Niemcy – mało cebuli
Zapasy cebuli w Niemczech są dużo niższe niż przed rokiem, o czym, powołując się na branżowe źródła, pisze portal www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Cebula
2018-12-19 10:00
Austria – większa dynamika zwyżki cen cebuli
Ceny cebuli w Austrii nadal rosną, a dynamika tego trendu w mijającym tygodniu jeszcze się zwiększyła.
czytaj więcej
Cebula
2018-12-18 10:00
Przegląd rynku cebuli
Cebula ukraińska jest ponownie droższa od polskiej, a tadżycka staje się bardziej dostępna - przegląd rynku cebuli w drugim tygodniu grudnia portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2018-12-17 10:50
Centrum kraju – taniej za cebulę?
Jaka jest sytuacja na hurtowym rynku cebuli Wielkopolski, Kujaw i woj. łódzkiego?
czytaj więcej
Cebula
2018-12-17 09:00
Korekta cen cebuli
Na polskim hurtowym rynku cebuli doszło do korekty cenowej. Czy będzie jej ciąg dalszy?
czytaj więcej
Cebula
2018-12-14 13:09
Ukraina – cebula znowu drożej
Ceny cebuli na Ukrainie nadal rosną, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.