Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2769 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – drożej za cebulę

Cebula
  |   Źródło:
Wzrost cen wynika ze zmniejszenia zapasów wysokiej jakości cebuli w ukraińskich gospodarstwach.

Według analityków projektu EastFruit ceny cebuli na Ukrainie po krótkim okresie stabilności ponownie wzrosły. Wzrost cen w tym segmencie wynika ze spadku zapasów wysokiej jakości cebuli w gospodarstwach krajowych i stabilnego popytu zarówno na rynku krajowym kraju, jak i ze strony firm eksportowych.

Zgodnie z danymi z codziennego monitoringu cenowego projektu, od początku tego tygodnia ceny cebuli na Ukrainie wzrosły średnio o 35 procent, przy czym ceny aktywnie rosną w segmencie produktów wysokiej jakości. W rezultacie teraz ukraińscy rolnicy mogą sprzedawać cebulę w cenie 8,00–9,00 UAH/kg, czyli 0,30–0,33 USD/kg (1,19-1,34 zł/kg).

Główną przyczyną wzrostu cen w skali kraju, zdaniem kluczowych graczy rynkowych, była zwyżka cen cebuli na południu kraju, który z kolei jest głównym regionem produkcji tego warzywa. Rolnicy z południowego regionu Ukrainy zaczęli gwałtownie podnosić ceny wysokiej jakości cebuli na tle zainteresowania tymi produktami przez firmy handlowe z Turcji i Mołdawii.

Należy zauważyć, że w tej chwili cena cebuli na Ukrainie jest średnio o 27 procent niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie uczestnicy rynku nie wykluczają, że tendencja do zwiększania kosztów tych produktów będzie kontynuowana, a tempo wzrostu cen cebuli przyspieszy wraz ze spadkiem zapasów w gospodarstwach rolnych.

Podobne
Cebula
2020-03-18 11:00
Austria – lepszy popyt na cebulę
Ostatnie dni przyniosły skokowy wzrost popytu na cebule na rynku austriackim. Oczywiście, jak w całej Europie, wzrost ten jest efektem obaw przed korona wirusem.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-18 10:00
Koronawirus wpłynął na ceny cebuli
Zagrożenie korona wirusem wpłynęło na ceny cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-16 11:00
Regionalny rynek cebuli – 11. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-03-16 09:00
Holandia – rynek cebuli odczuwa wpływ koronawirusa
Eksport cebuli z Holandii wyraźnie zwolnił, a nastroje na rynku się pogorszyły. Duża w tym „zasługa” epidemii koronawirusa, która uderza w handel i logistykę.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-11 14:00
Rosja – więcej za ładną cebulę
Zmniejszenie podaży wysokiej jakości cebuli na rynku rosyjskim powoduje wzrost cen w tym segmencie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.