Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019. Od wczoraj dodano 2305 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Włochy – zwiększą się uprawy cebuli

Włochy – zwiększą się uprawy cebuli

Cebula
  |   Źródło:
We Włoszech pod uprawy cebuli przeznaczono w tym roku więcej gruntów, pisze portal www.freshplaza.com.

Ocena przeprowadzona przez firmę nasienną informuje o tysiącu hektarów upraw cebuli więcej niż w ubiegłym roku w samych tylko środkowo-północnych Włoszech. „Wysokie notowania cenowe z ostatnich kilku miesięcy są wabikiem dla producentów, którzy mają nadzieję osiągnąć wysokie ceny również w następnej kampanii. Zarejestrowaliśmy wzrost areału pod uprawy cebuli o tysiąc hektarów, biorąc pod uwagę sprzedane nasiona, więc mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze”.

Aby jednak tak się stało, nowy sezon musiałby się rozwinąć tak, jak rozwijał sie w tym roku, to jest zbiory w północnej Europie musiałyby być znów niskie. W przeciwnym razie ryzykujemy uzyskanie takich samych cen jak w roku 2017, ze średnią 8 eurocentów za kg.

„Popyt na żółtą cebulę był bardzo wysoki, lepiej się ona w bieżącym sezonie sprzedawała na rynku krajowym, co prowadziło do zwiększenia zysków, ale także dlatego, że wysoki był na nią popyt za granicą. Ale to rynek zdecyduje, czy zwiększenie obszaru upraw tak było mądrą decyzją. ”

Z drugiej strony producenci nie mają wielu alternatyw: początkowa inwestycja w cebulę nie jest zbyt wysoka (około 2000 euro/ha lub nawet mniej) i jeśli nie popełni się wielkich błędów, plony są zawsze zadowalające.

Podobne
Cebula
2019-03-13 20:58
Ceny cebuli zaliczyły korektę
O tej korekcie mówiło się już od jakiegoś czasu, jako o rzeczy niemal pewnej. Jednak czy obecny spadek cen cebuli to zapowiedź głębszej przeceny?
czytaj więcej
Cebula
2019-03-13 08:00
Austria – wysoki popyt, wysokie ceny cebuli
Na rynku cebuli w Austrii sytuacja pozostaje stabilna, jeśli chodzi o popyt i ceny. A jak wygląda to z podażą?
czytaj więcej
Cebula
2019-03-11 08:00
Regionalny rynek cebuli – 10. tydz. br.
W minionym tygodniu ceny cebuli najmocniej rosły w Gruzji i Rosji, w swoim cotygodniowym przeglądzie rynku cebuli w Europie Wschodniej i Azji Środkowej pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-03-08 11:00
Rosja – brakuje cebuli dobrej jakości
Podaż cebuli wysokiej jakości jest w Rosji obecnie ograniczona, a na tamtejszym rynku rosyjski dominuje oferta niespełniająca jakościowych norm, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-03-08 09:00
Holandia – a jednak korekta w cenach cebuli
Mijający tydzień przyniósł pewne zmiany w cenach cebuli w Holandii. Niewielkie, ale ich kierunek był jednoznaczny – w dół.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.