Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2293 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Załamanie cen cebuli w Uzbekistanie

Cebula
  |   Źródło:
Ceny w Uzbekistanie gwałtownie spadają z powodu zanotowanego zatrzymania eksportu.

Według analityków EastFruit, w Uzbekistanie doszło do gwałtownego załamania cen hurtowych i detalicznych cebuli. Według wstępnych szacunków w zaledwie kilka dni ceny cebuli uzbeckiej spadły średnio o 35–40 procent.

W tej chwili duże partie cebuli w Uzbekistanie można kupić za mniej niż 10 centów amerykańskich za kg (mniej niż 1 tysiąc uzbeckich soms). W niektórych przypadkach sprzedawcy są gotowi sprzedawać cebulę nawet za 8,5 centów amerykańskich za kg, ale w tej cenie jest sprzedawany towar słabej jakości i w małym kalibrze.

Hurtowe ceny cebuli w Uzbekistanie stały się obecnie dość atrakcyjne dla eksporterów, ale to wcale nie oznacza, że ​​cebula będzie eksportowana. Zdaniem kupców to właśnie zablokowanie eksportu cebuli spowodowała spadek cen. W szczególności duże wolumeny cebuli, które były już na granicy, są obecnie oferowane do sprzedaży na hurtowych rynkach Uzbekistanu, bo granicy nie udało się tej cebuli przekroczyć.

Według handlowców przekraczanie granicy stało się znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ wszystkie kraje obawiają się rozprzestrzeniania koronawirusa, dlatego często zawracają albo samochody, albo kierowców.

Uzbekistan eksportuje cebulę głównie do Rosji, Kazachstanu i Afganistanu. W Afganistanie zapasy cebuli są bardzo duże, a Rosja i Kazachstan bardzo skrupulatnie podchodzą do towarów i pojazdów z Uzbekistanu. Dlatego możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości uzbecka cebula zacznie być aktywnie dostarczana do Tadżykistanu, gdzie ceny gwałtownie wzrosły w ubiegłym tygodniu. W Tadżykistanie można teraz sprzedawać cebulę co najmniej dwukrotnie drożej niż w Uzbekistanie.

Podobne
Cebula
2020-03-03 08:00
Regionalny rynek cebuli – 9. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-03-02 13:58
Holandia – cebula jeszcze w górę
Ostatnie dni lutego przyniosły kolejną falę podwyżek cen cebuli w Holandii.
czytaj więcej
Cebula
2020-02-28 09:00
A ceny cebuli?
Jak kształtowały się ceny cebuli na polskim rynku hurtowym w ostatnich dniach lutego?
czytaj więcej
Cebula
2020-02-26 14:00
Austria – lekka poprawa na rynku cebuli
Mijający tydzień przyniósł pewną, niewielką jeszcze poprawę w handlu cebulą na rynku austriackim.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.