Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2286 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Nowe zastosowanie AMISTAR® Opti

AMISTAR® Opti
  |   Źródło:
19 czerwca zakończony został proces rozszerzania rejestracji środka AMISTAR® Opti o zastosowania w uprawie kalafiora i marchwi.

AMISTAR® Opti to najnowszy produkt firmy Syngenta w ochronie warzyw przed chorobami grzybowymi. Dzięki zastosowaniu dwóch substancji aktywnych producenci zyskują długotrwałą ochronę roślin przeciwko szerokiemu spektrum chorób. Dwa mechanizmy działania ‐ kontaktowy i systemiczny oraz wysoka odporność preparatu na zmywanie sprawia, że rośliny są doskonale zabezpieczone przed wnikaniem patogenów.

Dotychczasowa rejestracja preparatu dotyczyła ochrony: pomidorów pod osłonami, cebuli, grochu, fasoli. 19 czerwca został zakończony pozytywnie proces rozszerzania rejestracji środka o zastosowania w uprawie kalafiora i marchwi.

W uprawach kalafiorowych AMISTAR® Opti przeznaczony jest do zwalczania chorób grzybowych: czerń krzyżowych, szara pleśń, mączniak rzekomy. Natomiast w uprawie marchwi przeznaczony jest do zwalczania: alternariozy naci, mączniaka prawdziwego.

Dawki środka, ilość wody + liczba zabiegów i okres karencji:

- maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania – 2,5 l/ha

- zalecana dawka do jednorazowego zastosowania: 2,0 - 2,5 l/ha

- zalecana ilość wody: 700 l/ha

- liczba zabiegów – 2 na sezon

- okres karencji – 14 dni

- odstęp między zabiegami: kalafior – 14 dni, marchew – 10

Uwaga! Konieczna jest 10 metrowa, pokryta roślinnością strefa ochronna od zbiorników i cieków wodnych, z jednoczesnym zastosowaniem rozpylaczy redukujących znoszenie cieczy użytkowej podczas zabiegu o 50% – dla kalafiora i marchwi, jak dla pozostałych upraw polowych.

Podobne
Syngenta współpracuje z Univeg
2012-04-02 10:26
Syngenta współpracuje z Univeg
Od marca Syngenta współpracuje z Univeg - gloalnym belgijskim dostawcą świeżych produktów rolnych.
czytaj więcej
Wzrost zużycia środków ochrony roślin
2012-02-29 09:30
Wzrost zużycia środków ochrony roślin
Wraz ze wzrostem cen warzyw, owoców i płodów rolnych, prędkość sprzedaży oraz zużycia preparatów do chemicznej ochrony upraw wzrasta.
czytaj więcej
Fruit Logistica skromniejsza w tym roku
2012-02-09 16:07
Fruit Logistica skromniejsza w tym roku
Za nami już drugi dzień targów Fruit Logistica 2012.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.