Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2940 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Wasabi – to nie tylko zielona papka

Rośliny wasabi
  |   Źródło:
Wasabi to nie tylko zielona pasta podawana do sushi. Chrzan japoński można jeść na wiele sposobów.

Wasabi dla większości Europejczyków kojarzy się z bardzo pikantną pastą podawaną jako dodatek do japońskiego sushi. Wasabi jest to japoński chrzan uprawiany w krajach Dalekiego Wschodu – głównie w Japonii, Korei oraz na Tajwanie, który od wieków używany jest przez Japończyków w formie nieprzetworzonej.

Jedna z holenderskich firm postanowiła rozpropagować wasabi jako warzywo w Europie. Wpierw oferowała świeże korzenie wasabi, obecnie jej oferta rozszerzyła się o łodygi i liście tej rośliny. Niewiele tak naprawdę osób wie, że wszystkie części wasabi są jadalne i zawierają te same substancje zdrowotne co korzeń (m. in. glikozydy, prowitaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C, sole mineralne – najwięcej siarki). Są także pikantne, choć w nieco bardziej subtelny sposób.

Liście wasabi świetnie nadają się do przygotowywania świeżych, orzeźwiających sałatek. W Polsce na razie wasabi w wersji świeżej jest nie do kupienia, ale może importerzy zauważą w tej roślinie potencjał, zwłaszcza, że Polacy chłoną nowinki kulinarne, a w kuchni japońskiej się wręcz zakochali.

 

 

 

Słowa kluczowe: wasabi, chrzan japoński

Podobne
Chrzan
2013-09-23 08:04
Pierwsza chrzanowa grupa
Pierwsza w kraju grupa producentów chrzanu powstała w gminie Osjaków w powiecie wieluńskim - podaje Agrobiznes.
czytaj więcej
Gotowe sushi
2013-05-06 14:33
Sushi[KONKURS]
Przepis na sushi w ramach naszego konkursu kulinarnego prezentuje Pani Barbara Chęcińska
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.