Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2995 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia na razie rekordowo

Cukinia
  |   Źródło:
Pogoda mocno miesza na rynku świeżych warzyw. Widać to też w sytuacji na rynku cukinii.

Cukinia znów tanieje, ale i tak jej obecne ceny hurtowe pozostają rekordowo wysokie. Piszemy „znowu”, bo pierwszy w tym sezonie spadek cen w hurcie miał miejsce na koniec zeszłego miesiąca. Na łamach portalu fresh-market.pl pisaliśmy wtedy o zahamowaniu trendu wzrostowego cen polskiej cukinii.

Okazało się jednak, że przecena była chwilowa, potem ceny cukinii wróciły na poziom 4,00 – 5,00 zł/kg. Fakt, przynajmniej dalej nie rosły, więc trend zwyżkowy faktycznie został zatrzymany. Tyle, że zazwyczaj w czerwcu cukinia tanieje wraz z szybkim wzrostem jej podaży.

W tym roku nic z tych rzeczy. Hurtowe ceny cukinii pozostają rekordowo wysokie, jak na tę fazę sezonu (w 2017 roku było 6,00 zł/kg, ale to na sam koniec sezonu, w październiku). Ostatni raz tak wysokie ceny tego warzywa w czerwcu można było w polskim hurcie oglądać w 2010 roku.

Ostatnie dni przyniosły co prawda presję na zniżkę cen cukinii. Ceny zeszły z 4,00 – 5,00 zł/kg do 3,40 – 4,60 zł/kg i najpewniej jeszcze się obniżą, ale to nie przez wzrost podaży. Jednym z czynników, które wymuszają spadek cen jest pogarszanie się jakości polskiej cukinii. Powodem jest oczywiście pogoda. Drugi czynnik to ceny poza granicami kraju – cukinia mocno zniżkuje we Włoszech oraz w Hiszpanii.

Podobne
Cukinia
2019-06-03 20:02
Będzie więcej cukinii?
Ostatni tydzień maja przyniósł wyraźne zahamowanie wzrostowej tendencji podaży krajowej cukinii. Przyniosło to wyraźne efekty, jeśli chodzi o ceny tego warzywa w krajowym hurcie.
czytaj więcej
Cukinia
2019-05-21 13:20
Jest już polska cukinia
Na rynek hurtowy trafiła już cukinia z krajowych szklarni. Oczywiście, jak to na początku sezonu, jej podaż jest wciąż ograniczona.
czytaj więcej
Cukinia
2019-04-02 14:29
Cukinia będzie droższa?
Wiele wskazuje na to, że hurtowe ceny importowanej cukinii znów mogą zacząć rosnąć. O ile?
czytaj więcej
Cukinia
2019-02-25 11:39
Cukinia kontynuuje zjazd cenowy
Było drogo, ale to już przeszłość. Smakosze cukinii powinni być zadowoleni.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.