Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 24 luty 2020. Od wczoraj dodano 2043 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia – przewidywania się potwierdziły

Cukinia
  |   Źródło:
Potwierdziły się przewidywania redakcji fresh-market.pl co do kierunku zmian cenowych importowanej cukinii.

Pisząc w końcówce stycznia bieżącego roku na łamach portalu fresh-market.pl (tutaj) o importowanej cukinii, przewidywaliśmy, że hurtowe ceny tego warzywa spadną. I luty przyniósł potwierdzenie tych przewidywań.

O ile 31 stycznia ceny sprzedażowe za cukinię importowana z Hiszpanii były w ofertach polskich importerów w przedziale 9,00 – 11,00 zł/kg, to obecnie znajdują się one w przedziale 6,00 – 7,00 zł/kg. Daje to spadek w ciągu ostatnich jedenastu dni średnio o 35 procent, czyli o ponad jedną trzecią.

Oczywiście obecne ceny wciąż nie są niskie. Dla porównania, w zeszłym roku, w okolicach 11 lutego średnia cena sprzedażowa wynosiła 5,50 zł/kg (był tam skok do 6,50 zł/kg, ale chwilowy) i generalnie ten poziom utrzymał się do początku marca, a potem cena ta… jeszcze spadła.

Teraz cena średnia wynosi 6,50 zł/kg, jest więc wyższa o 18 procent rok do roku. I na razie raczej już się dużo nie zmieni. W Hiszpanii bowiem ceny cukinii na aukcjach hurtowych przestały już spadać, a nawet nieco odbiły w górę. W minimum lokalnym, 7 lutego, średnia cena wynosiła 0,67 euro/kg. Teraz jest to 0,73 euro/kg.

Podobne
Cukinia
2019-01-30 13:00
Szansa na tańszą cukinię
Po okresie wysokich cen rysuje się realna szansa na tańszą importowaną cukinię.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-21 14:00
Włochy – problemy z cukinią
We Włoszech, a dokładniej na Sycylii znów rolnicy maja problemy z uprawami cukinii, które zostały zaatakowane przez wirus New Delhi, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.nuovosud.it.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-08 11:00
Ceny cukinii na huśtawce
Sezon na rynku hiszpańskiej cukinii miał w ostatnich tygodniach bardzo burzliwy przebieg. Jak teraz wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Cukinia
2018-12-10 13:12
Rośnie podaż cukinii
W Hiszpanii rośnie od pewnego czasu podaż cukinii. Nie trudno zgadnąć jak się to przekłada na ceny tego warzywa.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-28 12:57
Cukinia – taniej, ale nie tanio
Hurtowe ceny importowanej cukinii pozostają relatywnie wysokie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.