Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 24 października 2020. Od wczoraj dodano 2591 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Droższa cukinia z importu

Cukinia
  |   Źródło:
Ceny importowanej cukinii wzrosły, ale i tak są dużo niższe niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Początek sezonu importowanej cukinii charakteryzował się małą zmiennością cen, ale to już przeszłość. W ostatnich dniach cen sprowadzanej z Hiszpanii cukinii raźno ruszyły w górę osiągając poziom (ceny sprzedażowe w handlu hurtowym na większą skalę) 5,00-6,50 zł/kg. Daje to średni wzrost o 64 procent od najniższego poziomu z października (średnia wynosiła wtedy 3,50 zł/kg).

Ta zwyżka to rezultat zmian w realiach cenowych na rynku hiszpańskim. Tam, na aukcjach hurtowych w regionie Almerii, między 5 i 15 listopada średnia cena urosła z 0,46 euro/kg do 1,19 euro/kg.

To sporo, ale i tak ceny hiszpańskiej cukinii pozostają znacząco niższe od tych z analogicznego okresu zeszłego roku. Wtedy średnia cena sprzedażowa urosła do 9,50 zł/kg (notowanie z 20 listopada 2018 roku). Do tego od 15 listopada trend zwyżkowy w Hiszpanii został zatrzymany i teraz średnia cena na tamtejszych aukcjach zeszła do 1,07 euro/kg. Co sugeruje, że i na polskim rynku nie dojdzie w najbliższym czasie do kolejnej znaczącej podwyżki.

Podobne
Cukinia
2019-10-23 18:21
Cukinia – dobra końcówka sezonu krajowego
Polscy producenci cukinii mogą mieć powody do zadowolenia analizując sezon 2019 roku.
czytaj więcej
Cukinia
2019-09-09 11:35
Cukinia jeszcze bez trendu zwyżkowego
Ceny cukinii w tym roku ociągają się ze zwyżką. Z czego to wynika?
czytaj więcej
Cukinia
2019-08-06 15:38
Więcej cukinii, ale…
Podaż cukinii w ostatnim okresie pozostaje relatywnie wysoka (zwłaszcza jak na ten sezon). Czy jednak przełożyło się to na niższe ceny?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.