Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3232 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pogoda hamuje wzrost cen cukinii

Cukinia
  |   Źródło:
Po upalnym sierpniu przyszedł ciepły wrzesień, co sprzyja wegetacji warzyw takich jak cukinia. Dzięki temu sytuacja cenowa na hurtowym rynku tego warzywa jest znacząco odmienna od tej z analogicznego okresu zeszłego roku.

Rok temu ceny cukinii w polskim hurcie były rekordowo wysokie (najwyższe przynajmniej od 2008, od kiedy w portalu fresh-market.pl jest prowadzony monitoring cen). Przyczyną była fatalna pogoda – zimno i ulewne deszcze zdławiły podaż cukinii. W wyniku tego jej ceny sprzedażowe urosły na koniec września nawet do 4,00 zł/kg.

Teraz jest taniej, bo ceny znajdują się w przedziale 1,50 – 2,40 zł/kg. Co nie znaczy, że jest jakoś szczególnie tanio. To raczej dość typowy poziom dla tej fazy sezonu (chociaż bywały takie lata, że w połowie września średnia cena znajdowała się na pułapie 1,20 zł/kg).

Cukinia na początku drugiej połowy września rzadko jest tania, bo to już czas, gdy podaż tego warzywa maleje. Wszak dawno jest po okresie szczytu sezonowego, a w dużym hurcie handel zakończy się za około miesiąc.

Synoptycy zapowiadają, że ciepła aura utrzyma się do końca tego tygodnia, ale potem przyjdzie duże ochłodzenie. Można więc zakładać, że wtedy też ceny cukinii ruszą ostrzej do góry, ale aż tak dużego wzrostu jak rok temu raczej nie będzie.

Podobne
Cukinia
2018-08-07 15:00
Wzrosną ceny cukinii?
Tegoroczne lato upłwało jak dtąd pod znakiem dość niskich cen cukinii. Czy teraz zacznie się to zmieniać?
czytaj więcej
Cukinia
2018-07-18 15:00
Cukinia – taniej już nie będzie?
Czyżby szykowała nam się powtórka z ubiegłego roku i ceny cukinii powyżej średniej wieloletniej?
czytaj więcej
Cukinia
2018-07-05 13:00
Francja – droższa cukinia
We Francji rosną ceny cukinii, pisze portal www.freshplaza.com. Powodem zwyżki cen jest spadek podaży tego warzywa.
czytaj więcej
Cukinia
2018-06-15 15:00
Brakuje cukinii?
Koniec tygodnia przyniósł zmianę trendu cen cukinii w krajowym dużym hurcie. Z czego to wynika?
czytaj więcej
Cukinia
2017-09-28 13:00
Rekordowe ceny cukinii
Uprawy krajowej cukinii mocno ucierpiały przez fatalną wrześniową pogodę. Na tyle, że obecne ceny tego warzywa w hurcie są na rekordowo wysokim poziomie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.