Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 9 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 1693 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cukinia  »  Rośnie podaż cukinii

Rośnie podaż cukinii

Cukinia
  |   Źródło:
W Hiszpanii rośnie od pewnego czasu podaż cukinii. Nie trudno zgadnąć jak się to przekłada na ceny tego warzywa.

Poprawa podaży cukinii zaczęła być widoczna na rynku od końca listopada. Lepsza pogoda sprawiła, że zbiory tego warzywa w Hiszpanii wzrosły. Od tamtej pory trend wzrostowy w dostępności cukinii się utrzymuje. Nie mniej w skali całego rynku europejskiego wciąż jest jej mniej niż zazwyczaj o tej porze roku. To wynik drastycznego spadku produkcji cukinii w Maroku.

Oczywiście większa bieżąca produkcja cukinii w Hiszpanii przekłada się na realia cenowe na rynku tego warzywa. Tak na miejscu, na Półwyspie Iberyjskim, jak i w krajach importujących, w tym w Polsce. Nie mniej ceny, mimo trendu spadkowego trwającego od końca listopada, wciąż są nieco wyższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Obecnie na polskim rynku hurtowym importerzy oferują hiszpańską cukinię po 6,00 – 7,00 zł/kg, o prawie 32 procent taniej niż w ostatnim szczycie cenowym na początku trzeciej dekady listopada. Jednocześnie to wciąż o 18 procent drożej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Jeśli chodzi o ceny w Hiszpanii, to obecnie na aukcjach hurtowych w Almerii cukinia jest wyceniana na 0,60 – 0,90 euro/kg zależnie od jakości, bo taj jest dość mocno zróżnicowana. Dla porównania – w końcówce listopada był to przedział 0,97 – 1,25 euro/kg. Teraz jest więc średnio o 26 procent taniej niż wtedy.

Podobne
Cukinia
2018-11-28 12:57
Cukinia – taniej, ale nie tanio
Hurtowe ceny importowanej cukinii pozostają relatywnie wysokie.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-15 15:00
Cukinia – Hiszpania korzysta z problemów Maroka
Producenci cukinii z hiszpańskiej prowincji Almeria korzystają na marokańskich problemach z produkcją tego warzywa, o czym informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-05 18:47
Droga cukinia z importu
Tegoroczny listopad przyniósł wysokie ceny importowanej cukinii. Dużo wyższe niż w tej samej fazie sezonu w roku ubiegłym.
czytaj więcej
Cukinia
2018-10-08 15:00
Turcja – straty na pomidorach odrobią cukinią?
Czy tureckim producentom uda się choć w części pokryć straty, jakie ponieśli w tym roku na produkcji pomidorów, korzystając z koniunktury na cukinię?
czytaj więcej
Cukinia
2018-09-17 17:00
Pogoda hamuje wzrost cen cukinii
Po upalnym sierpniu przyszedł ciepły wrzesień, co sprzyja wegetacji warzyw takich jak cukinia. Dzięki temu sytuacja cenowa na hurtowym rynku tego warzywa jest znacząco odmienna od tej z analogicznego okresu zeszłego roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.