Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 23 września 2019. Od wczoraj dodano 1395 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Turcja – straty na pomidorach odrobią cukinią?

Turcja – straty na pomidorach odrobią cukinią?

Cukinia
  |   Źródło:
Czy tureckim producentom uda się choć w części pokryć straty, jakie ponieśli w tym roku na produkcji pomidorów, korzystając z koniunktury na cukinię?

Produkcja pomidorów "Ayas" w rejonie stolicy Turcji, Ankary przyniosła w tym sezonie znaczące straty miejscowym rolnikom. Powodem były niekorzystne warunki pogodowe, a dokładniej z powodu ulewne opady deszczu. Lokalni producenci próbują teraz chociaż częściowo odrobić poniesione straty dzięki produkcji cukinii, na którą jest teraz dobra koniunktura.

Rolnicy zwracają uwagę, że stracili prawie 80 procent tegorocznej produkcji pomidorów i twierdzą, że nie są w stanie zrealizować zamówień napływających z rynku. Strata aż czterech piątych całego zbioru to potężny cios.

Jednak producenci w regionie na szybko powiększają powierzchnie produkcyjną cukinii, żeby z tej produkcji pokryć choć część strat z pomidorów. W całym wspomnianym regionie areał uprawy cukinii wzrósł więc z z 200 hektarów do 500 hektarów. Cukinia zyskiwała zresztą popularność od kilku lat. Wydajność tych upraw była bardzo wysoka, a pola cukinii zaczęły zastępować w okolicy uprawy melonów. Produkcja melonów ucierpiała znacząco w ostatnich latach pod względem jakości, co było konsekwencją pogorszenia parametrów gleby. Plantatorzy więc patrzą z nadzieją na cukinię jako produkt alternatywny.

Producenci nie rezygnują jednak z melonów całkowicie i współpracują również z lokalnymi urzędnikami państwowymi w celu przygotowania trzyletniego planu przywrócenia produkcji melona tam, gdzie był on uprawiany wcześniej.

Słowa kluczowe: cukinia, pomidory, warzywa, Turcja

Podobne
Indie
2018-10-08 10:00
Indie – rolnicy niezadowoleni z cen pomidorów
W indyjskim stanie Andhara Pradesh rolnicy wysypują na drogi wyprodukowane przez siebie pomidory. To protest przeciw za niskim cenom tych warzyw, wynika z informacji portalu www.newindianexpress.com.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-05 15:51
Eksport pomidorów po 2. kw. 2018 r.
Mniejszy eksport pomidorów w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS po dwóch kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
Pomidory
2018-09-19 10:00
Ukraina – pomidory wciąż drożeją
Przez ostatni tydzień ceny pomidorów na Ukrainie wzrosły o około 20 procent, pisze portal www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Pomidory
2018-09-18 14:36
Pomidor – owoc, który stał się warzywem
Zbiory w pełni i jest właśnie czas aby cieszyć się nimi, zanim nastanie smutna pora opiewana w Kabarecie Starszych Panów przez Wiesława Michnikowskiego. Na rynku są czerwone, malinowe, żółte, białe, a nawet w paski ( red zebra, green zebra, red green zebra). Przy takim wyborze odmian każdy znajdzie te dla siebie najsmaczniejsze.
czytaj więcej
Cukinia
2018-09-17 17:00
Pogoda hamuje wzrost cen cukinii
Po upalnym sierpniu przyszedł ciepły wrzesień, co sprzyja wegetacji warzyw takich jak cukinia. Dzięki temu sytuacja cenowa na hurtowym rynku tego warzywa jest znacząco odmienna od tej z analogicznego okresu zeszłego roku.
czytaj więcej
Cukinia
2018-08-07 15:00
Wzrosną ceny cukinii?
Tegoroczne lato upłwało jak dtąd pod znakiem dość niskich cen cukinii. Czy teraz zacznie się to zmieniać?
czytaj więcej
Cukinia
2018-07-05 13:00
Francja – droższa cukinia
We Francji rosną ceny cukinii, pisze portal www.freshplaza.com. Powodem zwyżki cen jest spadek podaży tego warzywa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.