Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 18 września 2019. Od wczoraj dodano 4347 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Chiny – chaos na rynku czosnku

Chiny – chaos na rynku czosnku

Czosnek
  |   Źródło:
Chiński rynek czosnku znajduje się już od dłuższego czasu w wyraźnej depresji cenowej , a jest wielce prawdopodobne, że może być jeszcze taniej, wynika z informacji opublikowanych na portalu www.freshplaza.com.

Mimo że ceny chińskiego czosnku już są niskie, to prognozy pokazują, że mogą one spaść jeszcze niższej. Rynek czosnku może stać się niebezpiecznie chaotyczny w najbliższej przyszłości. Eksport czosnku z Chin był stosunkowo stabilny przez 1 - 2 miesiące, w ostrym kontraście do rynku wewnętrznego.

Obecny dopływ świeżego czosnku na rynek pochodzi głównie z Jinxiang w prowincji Shandong; z Peizhou w Jiangsu; Qixian i Zhongmou w Henan oraz z Lanling w Shandong. Perspektywy dla rynku nie wyglądają dobrze.. Szacuje się, że ceny będą nadal spadać, aż do początku jesieni (31 sierpnia).

Te niekorzystne warunki rynkowe martwią producentów i handlowców. W ubiegłym roku ci z  Jinxiang ponieśli dotkliwe straty. A w tym roku może być jeszcze gorzej, w zależności od tego, kiedy wejdą na rynek.

Jest kilka ważnych przyczyn obecnej sytuacji: po pierwsze, powierzchnia uprawy czosnku wzrosła o 10 procent między 2017 a 2018 rokiem. Po drugie plon na hektar wzrósł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Po trzecie, handlarze czosnkiem nie byli w stanie wyprzedać swoich zapasów z 2017 roku. Wszystkie te czynniki nie są dobrymi warunkami na starcie nowego sezonu.

Oczywiście, mimo że warunki rynkowe nie są dobre, a cena pozostaje niska, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na chiński czosnek. W roku 2017 podaż czosnku była w Chinach bardzo wysoka, ale i wielkość sprzedaży znalazła się na poziomie rekordowym. Nie niej jednak, nie sprzedano wszystkiego i zapasy czosnku z 2017 wciąż są w magazynach. A na rynek wchodzi już nowy czosnek, na który popyt jest bardzo ograniczony, jako że ceny czosnku „starego” są znacznie niższe od cen czosnku z nowego zbioru.

Podobne
Czosnek
2018-06-14 11:00
Chiny – rośnie eksport czosnku, ale…
Wysokie zbiory ułatwiły wzrost eksportu chińskiego czosnku, ale sytuacja na międzynarodowym rynku tego warzywa jest trudna, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-06-13 15:11
Hiszpania – kampania czosnku to katastrofa
Kampania wczesnego czosnku w Hiszpanii to katastrofa, pisze portal www.freshplaza.com powołując się na hiszpańskie źródła.
czytaj więcej
2018-05-15 12:02
Światowy rynek czosnku pod silnym wpływem sytuacji w Chinach
W ciągu ostatniej dekady, ze względu właściwości aromatyczne jak i lecznicze zapotrzebowanie na czosnek w Europie stale rośle. Dyskonty  i sklepy wielkopowierzchniowe nadal często preferują tanie, białe odmiany czosnku z Chin, głównie ze względu na cenę. Jednocześnie rośnie popyt na czosnek czarny i wędzony. Wg. EUROSTAT w 2016 r. kraje Unii Europejskiej łącznie wyprodukowały ponad 333,7 tys. ton czosnku (wzrost o ponad 12,6% r/r), a wstępne dane wskazuj na dalszy wzrost produkcji w 2017 r. Natomiast w porównaniu do około 23 milionów ton produkcji światowej nie są to ilości znaczące. Największym producentem w Europie jest Hiszpania z produkcją ponad 274,7 tys. ton w 2017 r., następnie Rumunia, Włochy i Francja. W Polsce w 2016 r wyprodukowaliśmy ponad 16,1 tys. ton. Ze względu na uwarunkowania glebowe i klimatyczne szanse na zwiększenie ww. produkcji w Polsce są ograniczone - informuje Karolina Załuska, ekspert rynków rolnych, BGŻ BNP Paribas.
czytaj więcej
Czosnek
2018-05-09 10:00
Hiszpania chce redukcji kwoty na import czosnku z Chin
Hiszpańscy producenci czosnku domagają się od władz UE zmniejszenia kwoty na import czosnku z Chin. Jako powód wskazują Brexit, informuje portal www.freshplaza.com powołując się na vocesdecuenca.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-04-11 10:00
Eksport czosnku w 2017 r.
Bardzo duży wzrost eksportu czosnku w 2017 roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Import czosnku
2018-04-09 20:21
Import czosnku w 2017 r.
Rośnie import czosnku do Polski. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Czosnek
2018-03-19 20:01
Chiny niepewność w eksporcie czosnku
Przyszłość chińskiego eksportu czosnku jest niejasna, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.