Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 10 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1499 ceny w 17 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Afera fasolowa

Afera fasolowa

Po aferze ogórkowej czas na fasolę
  |   Źródło:
Świętokrzyska policja apeluje do rolników, którzy mogli zostać oszukani w tzw. aferze fasolowej - podaje Agrobiznes.

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 23-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kilkadziesiąt oszustw na łączną kwotę około 130 tysięcy złotych. Ofiar nieuczciwego kupca może być znacznie więcej.

Krzysztof Łudzik z Charzowic, zaufał nieznajomemu handlarzowi, któremu w marcu sprzedał ponad tonę fasoli. Pieniądze miały przyjść za tydzień – nie przyszły. Na pieniądze czeka też Mieczysław Kopeć z Kocina. Nic nie wzbudzało zastrzeżeń, nieuczciwy handlarz przekonywał do sprzedaży, zachęcały też wysokie ceny skupu. Wszystko okazało się kłamstwem. Oszukani rolnicy już nie wierzą, że pieniądze uda się odzyskać.

W aferze fasolowej poszkodowanych mogło zostać kilkudziesięciu rolników z południa województwa świętokrzyskiego. Także w innych województwach. Policja prosi o zgłaszanie takich przypadków do najbliższej jednostki. Już udało się zatrzymać handlarza.

Podobne
Fasola z orzełkiem. Źródło:potrawyregionalne.pl
2012-11-12 09:39
„Fasola niepodległości”
Nasiona tej niezwykłej fasoli zostały przez naturę „ozdobione” czerwono-bordowym rytem wyraźnie przedstawiającym orzełka.
czytaj więcej
Fasola
2012-11-05 08:00
UE: niższe zbiory fasoli i groszku
Bank Gospodarki Żywnościowej, na podstawie informacji Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Owoców i Warzyw (PROFEL) podał, że producenci przetworów warzywnych w wielu krajach europejskich wskazują na mniejszą podaż niektórych warzyw do przetwórstwa.
czytaj więcej
Ceny fasoli szparagowej
2012-10-25 18:21
Fasola szparagowa znika z dużego hurtu
Nieco dłuższy niż zazwyczaj sezon na krajową fasolkę szparagową dobiega końca.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.