Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2431 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia liderem w eksporcie warzyw

  |   Źródło:
W 2010 r. Holandia wyeksportowała 4,6 mln ton świeżych warzyw o wartości 4,2 mld euro. Tym samym Holandia utrzymała po raz czwarty z rzędu pozycję światowego lidera w eksporcie świeżych warzyw.

W stosunku do roku 2009 eksport warzyw z Holandii Holendrzy zwiększył się o 7 proc. W 2010 r. najwięcej wyeksportowano cebuli – 1,4 mln ton oraz pomidorów – 900 tys. ton. Spore ilości stanowiły ponadto wyeksportowane ogórki oraz słodka papryka.
W 2010 roku łączny, globalny eksport warzyw zamknął się wielkością 32,2 mln ton, a na drugim miejscu pod względem światowego eksportu warzyw znalazł się Meksyk. Kolejne miejsca po Holandii i Meksyku zajęły Hiszpania, Chiny oraz USA.
Jeśli chodzi o import to największym importerem warzyw są USA, Niemcy oraz Rosja.
 

Słowa kluczowe: warzywa, eksport warzyw, Holandia

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.