Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 30 maja 2020. Od wczoraj dodano 2178 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Niskie ceny warzyw w Hiszpanii

Ceny warzyw w Hiszpanii
  |   Źródło:
Początek nowej kampanii zbioru warzyw w Hiszpanii upływa pod znakiem niepokojąco niskich cen.

Hiszpańscy producenci i handlowcy są zaniepokojeni sytuacją na rynku warzyw na progu nowego, zimowo – wiosennego  sezonu uprawy warzyw. Niepokój jest wynikiem poziomu cen wielu warzyw na rynku hiszpańskim i szerzej, europejskim. Warzywa są nie tylko tańsze niż we wrześniu, ale są też tańsze (niektóre znacząco) niż w październiku zeszłego roku.

Warto zauważyć, że dane cenowe, o których tu mowa, to rzeczywiste dane zebrane przez agendy rządu prowincji Andaluzja u tamtejszych producentów oraz dane uwzględniające wartość i wolumen obrotów aukcyjnych.

Jedynym warzywem, które uniknęło takiego spadku cen jest papryka, zarówno Lamuyo, jak i California, a zwłaszcza ta ostatnia właśnie. Reszta warzyw z hiszpańskiej oferty zanotowała spadki cen. Największym „przegranym” jest fasola, której ceny spadły o 64 proc. Ale sztandarowe warzywa z hiszpańskiej oferty, takie jak pomidory również mocno ucierpiały. Ceny pomidorów gałązkowych spadły o 48,53 proc., a ceny pomidorów z odmian tzw. long shelf life spadły o 77 proc.

 

Podobne
Pomidory
2013-10-08 08:00
Hiszpania - stabilna produkcja pomidorów
W Brukseli odbyło się spotkanie hiszpańsko – francusko – włoskiej grupy kontaktowej do spraw pomidorów. Przedstawiciele trzech krajów omawiali wyniki ostatniej kampanii oraz perspektywy kampanii następnej.
czytaj więcej
Ceny warzyw w Hiszpanii
2013-09-30 09:00
Hiszpania – tanie ogórki na starcie sezonu
W Hiszpanii, ze wszystkich warzyw, które zaczynają teraz sezon, to właśnie ogórki mają najgorsze ceny.
czytaj więcej
Szparagi
2013-09-11 12:00
Hiszpania – niezły sezon dla szparagów
Produkcja szparagów w hiszpańskiej prowincji Nawarra osiągnęła, w tym sezonie, całkiem dobry poziom. Problemy z pogodą w początkowej fazie kampanii wyszły w końcu szparagom z Nawarry na dobre.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.