Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3734 ceny w 33 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Nie będzie taniej fasolki szparagowej?

Fasolka szparagowa
  |   Źródło:
Czy w tym roku konsumenci nie doczekają się taniej fasolki szparagowej. Jej bieżące ceny, tak w hurcie, jak i w detalu, zdają się sugerować taki właśnie scenariusz.

Ceny fasolki szparagowej w polskim hurcie spadały w mijającym tygodniu, co sugerowałoby, że wszystko jest w porządku, bo przecież ostania dekada czerwca to zazwyczaj okres, w którym podaż tego warzywa jest już dość duża, a ceny relatywnie niskie.

Nie w tym roku. Pogoda mocno namieszała w sezonie warzyw wczesnych i ciepłolubnych. Wegetacja fasolki była i jest mocno opóźniona, co przekłada się an bieżącą podaż i ceny. Te ostatnie są wręcz drastycznie wyższe od cen z analogicznego okresu w zeszłym roku. Fasolki szparagowej jest bowiem dużo, dużo mniej.

Obecnie ceny w dużym hurcie to 8,00 – 10,00 zł/kg. To średnio o 18 procent mniej niż 14 czerwca br. Jednak tren zniżkowy cen fasolki , jaki obserwujemy od 14 czerwca właśnie, nie zmienił zasadniczej sytuacji w tym segmencie rynku świeżych warzyw. Wciąż jest znacząco drożej niż przed rokiem. Wtedy cena średnia wynosiła 3,50 zł/kg, teraz jest to 9,00 zł/kg, ponad dwa i pół razy więcej.

Podobne
Fasolka szparagowa
2019-06-11 17:44
Podaż fasolki szparagowej rośnie, ale to wciąż nie to
Fasolki szparagowej przybywa, ale jej bieżąca podaż wciąż pozostaje relatywnie niska. Widać to doskonale w hurtowych cenach tego warzywa.
czytaj więcej
Fasolka szparagowa
2019-06-03 13:15
Sezon fasolki szparagowej nabiera tempa
Podaż fasolki szparagowej rośnie i to w szybkim tempie. Nietrudno domyślić się, jaki ma to wpływ na jej hurtowe ceny.
czytaj więcej
Fasolka szparagowa
2019-05-28 19:22
Fasolka szparagowa droższa niż rok temu
Niby sezon krajowej fasolki szparagowej nabiera rozpędu, ale i tak jej ceny pozostają znacząco wyższe od zeszłorocznych.
czytaj więcej
Fasolka szparagowa
2019-05-08 13:58
Rośnie podaż fasolki szparagowej, ale ceny wciąż wysokie
To dopiero początki sezonu fasolki szparagowej i jest ona na razie wciąż bardzo droga, ale jeśli wreszcie pogoda dopisze, to ceny zaczną spadać.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.