Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3246 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kazachstan- kapusta ma zamkniętą drogę do Rosji

Kapusta
  |   Źródło:
Z powodu ograniczeń kwarantanny wynikającej z pandemii koronawirusa Rosja nie kupuje kapusty w Kazachstanie.

W południowych regionach Kazachstanu występują problemy ze sprzedażą kapusty. Przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i zamknięcia granic Rosja kupowała większość produkowanej tam, ale teraz sprzedaż tego warzywa jest problemem.

Na spotkaniu władz obwodu turkiestańskiego Umirzak Szukiejew skarżył się, że zbiory kapusty w regionie mogą zostać utracone, jeśli nie zostaną podjęte działania w celu znalezienia możliwości sprzedaży ej kapusty, donosi portal zakon.kz.

Według opinii Umirzaka Szukiejewa w regionie wyprodukowano 300 tysięcy ton kapusty. Ale teraz popyt z Rosji gwałtownie spadł, a cena kilograma kapusty spadła do 10-15 tengów. Lokalni rolnicy ponoszą straty i wzywają władze do pomocy w rozwiązaniu tego problemu. Szukiejew domaga się wszczęcia negocjacji z rosyjskimi firmami logistycznymi.

Według niego, 250 tysięcy ton kapusty jest teraz przygotowywanych do sprzedaży. Szef regionu uważa, że ​​ten wolumen musi zostać sprzedany, w przeciwnym razie „będzie duży problem”.

W odpowiedzi minister rolnictwa Republiki Kazachstanu Saparchan Omarow zauważył, że trwają rozmowy z ambasadą rosyjską w tym kierunku.

„Współpracujemy teraz z rosyjską ambasadą i biurem sprzedaży, a oni również szukają nabywców. Ale w Rosji wszystko jest zamknięte z powodu kwarantanny. Ale pracujemy nad tym - zapewnił.

Podobne
Kapusta młoda
2020-04-22 08:30
Więcej młodej kapusty
Na polskim rynku przybywa młodej kapusty białej. Głównie z importu, ale są już oferty krajowej kapusty ze szklarni.
czytaj więcej
Kapusta młoda
2020-04-21 11:03
Ukraina – młoda kapusta weszła na rynek
Na Ukrainie zakarpaccy rolnicy rozpoczęli pierwsze dostawy wczesnej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-10 11:00
Kapusta biała znów zyskuje
Okres przed Świętami Wielkanocnymi przyniósł kolejną falę rosnącego popytu na kapustę białą. Jak to się przełożyło na ceny?
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-08 12:00
Rosja – drożej za białą kapustę
Rosyjscy producenci zaczęli podnosić ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.