Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 10 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3352 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Rosja – ceny kapusty wciąż spadają

Rosja – ceny kapusty wciąż spadają

Kapusta
  |   Źródło:
Na rynku rosyjskim trwa trend spadkowy cen białej kapusty, o czym pisze portal east-fruit.com.

Wzrost podaży wczesnej kapusty na rynku rosyjskim ma negatywny wpływ na ceny w tym segmencie, uważają analitycy projektu EastFruit.

Według danych z codziennego monitoringu EastFruit, od końca ubiegłego tygodnia na rosyjski rynek w dużych ilościach zaczęła napływać  kapusta z nowych upraw z Południowego Okręgu Federalnego. Ponadto w tym tygodniu wyraźnie wzrosła podaż taniej kapusty z Republiki Dagestanu.

Ze względu na niejednolitą jakość, ceny kapusty dagestańskiej pozostają w dość szerokim zakresie, od 20 do 27 rubli/kg, to jest 0,31 - 0,42 USD/kg (1,18 – 1,59 zł/kg). Kapusta z Południowego Okręgu Federalnego, ze względu na swoją wysoką jakość, kosztuje więcej. Obecnie sprzedawcy oferują ją po 25-35 rubli/kg, czyli 0,39 - 0,54 USD/kg (1,47 – 2,06 zł/kg), to jest średnio 14 procent taniej niż tydzień wcześniej.

Producenci przypisują tak gwałtowny spadek cen sezonowemu wzrostowi podaży wczesnej kapusty z rodzimych gospodarstw. Jednocześnie, ze względu na dość ciepłą i słoneczną pogodę, tempo dojrzewania kapusty znacznie przyspieszyło. Presję na ceny wywiera także obecność na rynku stosunkowo tanich produktów importowanych, których cena zaczyna się od 40 - 50 rubli/kg, czyli 0,62 - 0,77 USD/kg (2,36 – 2,95 zł/kg). Głównymi dostawcami na rosyjskim rynku tej kapusty są Uzbekistan i Iran.

Warto zauważyć, że w tej chwili ceny młodej kapusty w Rosji kształtują się w prawie takim samym zakresie, jak na koniec maja 2018 roku. Jednocześnie producenci nie wykluczają, że tendencja spadkowa cen utrzyma się.

Podobne
Kapusta
2019-05-30 14:07
Co z cenami młodej kapusty
W hurtowym handlu młodą białą kapustą wreszcie pojawił się trend cenowy, który zazwyczaj w tej fazie sezonu jest zjawiskiem od dawna dominującym.
czytaj więcej
Kapusta
2019-05-24 20:00
Taniej za młodą kapustę?
Jak zmieniały się ceny młodej kapusty białej w ostatnich tygodniach? Czy zaczął się wreszcie ich sezonowy spadek?
czytaj więcej
Kapusta
2019-05-17 08:00
Ukraina – taniej za „starą” kapustę
W bieżącym tygodniu ukraińscy producenci byli zmuszeni do obniżania cen białej kapusty z zeszłorocznego zbioru, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta
2019-05-16 12:12
Rosja – ceny mł. kapusty szybko w dół
Na rosyjskim rynku młoda kapusta biała szybko tanieje, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.