Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 29 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 4157 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Kapusty  »  Rosja – kapusta wciąż drożeje

Rosja – kapusta wciąż drożeje

Kapusta
  |   Źródło:
Rosyjscy rolnicy nadal podnoszą ceny białej kapusty.

Według analityków projektu EastFruit, ze względu na sezonową redukcję podaży białej kapusty, a także dość wysoki popyt w tym segmencie, już drugi tydzień z rzędu na rynku rosyjskim trwa wzrost cen tego warzywa.

Według specjalistów projektu, zwyżka cen białej kapusty wynika przede wszystkim ze zmniejszenia podaży tych produktów na rynku. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego tygodnia, z powodu deszczowej pogody, większość rosyjskich rolników została zmuszona do zawieszenia zbiorów kapusty odmian średnio-późnych. W tej chwili, z powodu lepszych warunków pogodowych, wielu z nich próbuje wznowić prace przy zbiorze.

W tej sytuacji wielu właścicieli wysokiej jakości kapusty podnosi ceny w swoich ofertach. Obecnie oferują taki produkt za 10-20 rubli/kg, czyli 0,16-0,32 USD/kg (0,60-1,20 zł/kg), czyli średnio o 18 procent drożej niż tydzień wcześniej.

Warto zauważyć, że w tej chwili ceny białej kapusty na rynku rosyjskim są już średnio dwa razy wyższe niż w połowie lipca 2018 roku. Dla porównania: w tym samym okresie ubiegłego roku rolnicy z reguły nie mogli sprzedaż tego produktu drożej niż za 8 rubli/kg.

Podobne
Kapusta
2019-07-12 10:20
Holandia – co na rynku ziemniaka i kapusty?
Sezon zbiorów ziemniaków w Holandii wystartował. Rynek kapusty zaczął już nowy sezon handlowy, a przejście z sezonu starego odbyło się bez problemów.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-11 08:02
Rosja – drożeje biała kapusta
Rosyjscy rolnicy zaczęli podnosić ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-10 15:19
Brakuje młodej kapusty
Chociaż pogoda odpuściła, to sytuacja na rynku białej kapusty w Polsce jest nadal kryzysowa.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-03 08:00
Import kapusty w I kw. 2019 r.
Znaczący wzrost importu kapusty w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2019 roku.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-02 09:00
Eksport kapusty w I kw. 2019 r.
Wzrost eksportu kapusty w relacji rok do roku, ale tylko w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2019 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.