Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1830 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rośnie podaż młodej kapusty

Kapusta młoda
  |   Źródło:
Przybywa młodej krajowej kapusty, chociaż ten wzrost podaży nie jest tak szybki, jak mógłby być przy lepszej pogodzie.

Jak będą się kształtowały w najbliższej ceny młodej kapusty białej z krajowych upraw? W dłuższej perspektywie oczywiście w ciemno można obstawiać ich spadek, ale w najbliższych dniach? Wszak pogoda na razie nie sprzyja bujnej wegetacji. Jest chłodno, a synoptycy zapowiadają jeszcze przymrozki. Fakt, że akurat kapuście mocno one zapewne nie zaszkodzą, jednak nie wolno zapominać o innym problemie związanym z pogodą.

Susza. to słowo jest od pewnego czasu odmienianie przez rolników i ekspertów z branży przez wszystkie przypadki. Co prawda na przełomie kwietnia i maja trochę popadało, ale jak pisaliśmy dziś na łamach portalu fresh-market.pl, nie wszędzie, a poza tym deszcz, który spadł zwilżył zaledwie wierzchnią warstwę gleby. Susza wciąż jest więc zagrożeniem dla upaw i plonów.

Na razie sytuacja na hurtowym rynku młodej kapusty jest taka, że podaż rośnie, ale powoli i z oporami (pogoda). Wystarczyło to jednak na korektę cen. Na majówkę ceny te były oczywiście wygórowane i nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego? Teraz jest to przedział 3,00 – 3,60 zł/szt. i jest to poziom podobny do tego z analogicznego okresu zeszłego roku.

Podobne
Kapusta
2019-04-26 14:13
Ukraina – kapusta wciąż drożeje
Ceny białej kapusty ze zbioru 2018 roku na Ukrainie wciąż pną się w górę, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta młoda
2019-04-25 16:37
Przybywa młodej kapusty
Podaż młodej kapusty białej na polskim rynku rośnie. Na razie wciąż to głównie import, ale jest też już pierwsza młoda kapusta z upraw krajowych.
czytaj więcej
Kapusta
2019-04-18 09:00
Ukraina – stara i młoda kapusta w jednej cenie
Na Ukrainie ceny kapusty ze zbioru 2018 roku zrównały się z cenami kapusty młodej, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta
2019-04-11 10:00
Rosja – szybko rośnie podaż młodej kapusty z importu
W tym tygodniu rosyjscy hurtownicy wyraźnie zwiększyli ilości młodej kapusty sprowadzanej z Uzbekistanu i Iranu, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta
2019-04-08 12:00
Szaleństwo na rynku białej kapusty
Polski hurtowy rynek białej kapusty po prostu oszalał. Trudno inaczej opisać jego obecne realia cenowe. Czegoś takiego nie pamiętają najstarsi ludzie z tej branży.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.