Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 czerwca 2019. Od wczoraj dodano 2239 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – ceny kapusty jeszcze w górę

Ukraina – ceny kapusty jeszcze w górę

Kapusta biała
  |   Źródło:
Ceny kapusty białej na ukraińskim rynku hurtowym znów wzrosły, ale tamtejsi producenci nie spieszą się jeszcze ze sprzedażą, informuje portal east-fruti.com.

Ze względu na dość ograniczoną podaż wysokiej jakości białej kapusty na Ukrainie, ceny tego warzywa znacznie wzrosły po noworoczno – świątecznej przerwie w handlu, poinformowali analitycy projektu EastFruit. Jednak ukraińscy rolnicy nie są jeszcze gotowi do rozpoczęcia aktywnej sprzedaży produktów z magazynów i czekają na bardziej aktywne tempo wzrostu cen.

Obecnie, w większości regionów Ukrainy, hurtowe transakcje sprzedaży białej kapusty zawierane są na poziomie cen 6,00 – 8,00 hrywien/kg, czyli 0,22 - 0,29 USD/kg (0,79 – 1,05 zł/kg), podczas gdy przed świętami ceny zaczynały się od 4,00 hrywien/kg, to jest 0,14 USD/kg (0,53 zł/kg po obecnym kursie średnim). Średnio, przez ponad dwa tygodnie, wysokiej jakości kapusta na rynku ukraińskim zdrożała aż o 41 procent.

Uczestnicy rynku wyjaśniają tak aktywną zwyżkę kilkoma powodami jednocześnie. Przede wszystkim wpływ miał tu znaczący wzrost popytu, w szczególności w przypadku produktów o wysokiej jakości. W tym samym czasie zmniejszyła się ogólna podaż kapusty na rynku, ponieważ wielu rolników zdecydowało się zawiesić sprzedaż towaru wysokiej jakości w nadziei na jeszcze bardziej dynamiczny wzrost cen już w przyszłym tygodniu.

W rezultacie bieżące ceny białej kapusty na Ukrainie są już 2,8 - 3 razy wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Przypomnijmy, że w styczniu roku 2018 kapusta na Ukrainie drożała, ale jej ceny wzrosły z 1,00 – 2,00 hrywny/kg na początku miesiąca do szczytowych wskaźników 3,00 – 4,00 hrywny/kg na jego koniec.

Podobne
Kapusta
2019-01-04 09:00
Ukraina – po Nowym Roku drożeje kapusta
Po świętach noworocznych kapusta stała się liderem pod względem wzrostu cen wśród warzyw z tak zwanego zestawu barszczowego na Ukrainie, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta
2018-12-31 13:09
Eksport kapusty po III. kw. 2018 r.
Duży spadek eksportu kapusty z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS po trzech kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
Kapusta
2018-12-31 13:00
Import kapusty po III. kw. 2018 r.
Niższy import kapusty do Polski po trzech kwartałach w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Kapusta
2018-12-20 19:24
Kapusta biała – przed Świętami bez zmian
Cicho i spokojnie – tak można w skrócie opisać sytuację na polskim hurtowym rynku białej kapusty na kilka dni przed Bożym Narodzeniem.
czytaj więcej
Selery
2018-12-20 15:30
Holandia - spokój na rynku kapusty i selerów
Podaż dużych warzyw, kapusty i selerów jest na rynku holenderskim niska w tym sezonie, ale w chwili obecnej na rynku jest spokojnie, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Kapusta
2018-12-20 10:00
Rosja – dynamiczny wzrost cen kapusty
Ceny białej kapusty w Rosji nadal gwałtownie rosną, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.