Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – taniej za „starą” kapustę

Ukraina – taniej za „starą” kapustę

Kapusta
  |   Źródło:
W bieżącym tygodniu ukraińscy producenci byli zmuszeni do obniżania cen białej kapusty z zeszłorocznego zbioru, informuje portal east-fruit.com.

Ukraińscy rolnicy musieli w tym tygodniu obniżać ceny za ubiegłoroczną kapustę, informują analitycy projektu EastFruit. Fakt ten jest przypisywany przez uczestników rynku bardzo wysokim cenom tego produktu. Jednocześnie popyt w tym segmencie utrzymuje się ostatnio na dość niskim poziomie. W rezultacie rolnicy musieli zejść z ceny, aby przyspieszyć tempo sprzedaży ubiegłorocznej kapusty.

W konsekwencji obecne ceny hurtowe białej kapusty ze zbioru 2018 roku to przedział 25 - 28 UAH/kg, czyli 0,95 - 1,06 USD/kg (3,64 – 4,08 zł/kg), co stanowi średnio 7 procent mniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego. Jednocześnie sprzedawcy zauważają, że popyt na „starą” kapustę wciąż pozostaje na dość niskim poziomie, a detaliści kupują zeszłoroczną kapustę tylko po to, by utrzymać asortyment.

Tymczasem w gospodarstwach produkcyjnych w regionie południowym i na Zakarpaciu rozpoczęła się masowa sprzedaż kapusty z nowej uprawy. W rezultacie znacznie wzrosła podaż wczesnej kapusty na rynku krajowym, co spowodowało gwałtowny spadek jej cen w zeszłym tygodniu. Jednak na chwilę obecną wielu rolników zdecydowało się nie zmieniać cen sprzedaży w tym segmencie i nadal oferuje wczesną kapustę w cenie 7 - 8 UAH/kg, czyli 0,27 - 0,30 USD/kg (1,02 – 1,16 zł/kg), zauważając jednocześnie, że popyt na nią pozostaje na wysokim poziomie.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że obecnie „stara” kapusta jest oferowana na rynku ukraińskim średnio 7 razy drożej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jeśli chodzi o ceny kapusty młodej, to teraz jest ona sprzedawana średnio o 42 procent taniej niż w połowie maja 2018 roku.

Podobne
Kapusta
2019-05-16 12:12
Rosja – ceny mł. kapusty szybko w dół
Na rosyjskim rynku młoda kapusta biała szybko tanieje, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta biała
2019-05-13 12:58
Kapusta młoda – droższa niż zazwyczaj
Pogoda wpływa na ceny warzyw ze zbioru 2019 roku. Młoda kapusta biała nie jest tu wyjątkiem.
czytaj więcej
Kapusta młoda
2019-05-07 18:38
Rośnie podaż młodej kapusty
Przybywa młodej krajowej kapusty, chociaż ten wzrost podaży nie jest tak szybki, jak mógłby być przy lepszej pogodzie.
czytaj więcej
Kapusta
2019-04-26 14:13
Ukraina – kapusta wciąż drożeje
Ceny białej kapusty ze zbioru 2018 roku na Ukrainie wciąż pną się w górę, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.