Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2045 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – tanieje biała kapusta

Kapusta
  |   Źródło:
Ceny białej kapusty na Ukrainie zaczęły spadać.

Według ekspertów projektu EastFruit, powołujących się na opinie ukraińskich producentów, popyt na białą kapustę na rynku krajowym Ukrainy spada niemal codziennie. Do tej pory tylko rolnicy, którzy mają umowy z sieciami handlowymi, sprzedają ten produkt w stabilnych cenach.

W końcówce bieżącego tygodnia ukraińscy producenci oferują białą kapustę na sprzedaż w cenie 3-4 UAH/kg, czyli 0,11-0,15 USD/kg (0,50-0,61 zł/kg), a jest to średnio o 20 procent taniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego. Według uczestników rynku ukraińscy rolnicy spieszą się ze sprzedażą zapasów kapusty z zeszłorocznych zbiorów, zanim nowa uprawa kapusty trafi do hurtowej sprzedaży.

Kolejny powód obniżenia ceny, według opinii uczestników rynku białej kapusty, to wyraźne osłabienie popytu na te produkty. Powodem jest fakt, że jakość rodzimej kapusty znacznie spadła w końcówce sezonu.

Należy pamiętać, że biała kapusta na Ukrainie jest obecnie oferowana na sprzedaż średnio 1,7 razy taniej niż przed rokiem. Analitycy projektu nie wykluczają, że produkty te będą nadal tanieć, ponieważ ich cechy jakościowe spadną z powodu długotrwałego przechowywania.

Podobne
Kapusta
2020-04-10 11:00
Kapusta biała znów zyskuje
Okres przed Świętami Wielkanocnymi przyniósł kolejną falę rosnącego popytu na kapustę białą. Jak to się przełożyło na ceny?
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-08 12:00
Rosja – drożej za białą kapustę
Rosyjscy producenci zaczęli podnosić ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2020-03-31 11:00
Import kapusty w 2019 r.
Znaczący wzrost importu kapusty do Polski w ujęciu rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Kapusta biała
2020-03-30 10:00
Eksport kapusty w 2019 r.
Spadek eksportu kapusty z Polski w relacji rok do roku, ale tylko w ujęciu ilościowym. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.