Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »   »   »  Węgry – rośnie podaż krajowych wczesnych warzyw

Węgry – rośnie podaż krajowych wczesnych warzyw

Warzywa
  |   Źródło:
Węgierski rynek świeżych warzyw odnotowuje wzrost podaży w krajowej ofercie warzyw wczesnych, informuje portal www.freshplaza.com.

Pogoda we wczesnej fazie wiosny sprzyjała węgierskim producentom warzyw, więc, jak podała Narodowa Izba Rolnicza (NAK) w informacji dla Hirado.hu, cała oferta wczesnych węgierskich warzyw jest już dostępna na tamtejszym rynku. W informacji czytamy również, że produkty importowane są stopniowo zastępowane przez węgierskie, o których mówi się, że są lepsze pod względem świeżości.

Obecnie węgierscy rolnicy uprawiają około 2600 hektarów w szklarniach i pod folią. W ostatnich latach następowała ciągła poprawa w tym sektorze, wzmacniana przez modernizację technologii pozyskiwania energii termalnej i technologii szklarniowych. Największy obszar produkcyjny znajduje się w południowym regionie kraju, na wielkiej Nizinie Węgierskiej, która ma doskonałe warunki oświetleniowe i gdzie wytwarza się około 80 procent węgierskich  warzyw szklarniowych.

Oprócz rzodkiewki, cebuli i sałaty, pełna gama wczesnych produktów obejmuje papryki, pomidory, ogórki, marchew i kapustę. Produkty te trafiły na półki nie tylko sklepów detalicznych, ale także hurtowni w Budapeszcie i Szeged. W związku z tym dostawa towarów importowanych pochodzących z regionu śródziemnomorskiego będzie w najbliższych tygodniach minimalna.

Według danych statystycznych, obecnie na Węgrzech produkuje się około 400 000 ton warzyw, z czego 90 procent jest sprzedawane na rynku krajowym. W związku z rozwojem produkcji warzywnej, w przyszłości powinny rosnąć węgierskie zdolności eksportowe w tym sektorze. Aby to osiągnąć konieczna jest jednak ściślejsza współpraca między producentami, którzy powinni dążyć do wspólnej sprzedaży.

Podobne
Węgry: morele, brzoskwinie i czereśnie droższe z powodu pogody
2018-03-28 12:05
Węgry: morele, brzoskwinie i czereśnie droższe z powodu pogody
Podaż wielu gatunków owoców pestkowych na Węgrzech będzie mocno ograniczona, a ceny owoców wysokie.
czytaj więcej
Węgry: kurczy się produkcja jabłek
2017-12-21 20:03
Węgry: kurczy się produkcja jabłek
Powierzchnia upraw jabłoni na Węgrzech od pewnego czasu się kurczy. Duży problem stanowią także starzejące się nasadzenia.
czytaj więcej
Węgry: wysokie ceny wiśni
2017-06-30 16:22
Węgry: wysokie ceny wiśni
Ceny wiśni deserowych na Węgrzech są wysokie, ale i zróżnicowane pod względem regionu w jakim są oferowane.
czytaj więcej
Węgry: truskawki droższe z powodu mrozu
2017-06-01 11:17
Węgry: truskawki droższe z powodu mrozu
Niższe zbiory, wyższe ceny - tak w czterech słowach można scharakteryzować tegoroczny sezon truskawkowy na Węgrzech.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.775 PLN +0.05%
EUR 4.287 PLN +0.02%
RUB 0.057 PLN +0.00%

więcej