Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 3854 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – to był niezły sezon dla papryki

Papryka
  |   Źródło:
Przeciętnie rzecz biorąc, ten sezon był niezły dla holenderskiej papryki, mówi Wouter Willems z firmy ZON.

Sezon holenderskiej papryki wciąż trwa, również w Royal ZON. „Sezon zielono-żółty kończy się w tygodniu 43. Będziemy jednak kontynuować do 45 lub 46 tygodnia odmiany czerwone i pomarańczowe”, mówi kierownik sprzedaży ZON, Wouter Willems.

„Rynek załamał się w zeszłym tygodniu. Niemcy są naszym najważniejszym obszarem sprzedaży. Mieli tam długi weekend. To spowodowało spustoszenie w sprzedaży. W pewnym momencie czerwona papryka była sprzedawana za mniej niż 0,30 euro. Na szczęście rynek wzrósł jeszcze w tym tygodniu. Czerwona i żółta papryka sprzedawana była za 0,80 euro. Cena czerwonej papryki wynosiła około 0,60 euro.”

„Ceny zielonej papryki otrzymały mocny cios. Spadły one do poziomu około 0,40 euro. Wydaje się, że ze wszystkich kolorów w Holandii zbiera się teraz najwięcej właśnie zielonej papryki. Robi się to, aby się jej pozbyć”, kontynuuje Wouter.

„Nie ma nic złego w jakości papryki. Ważne jest, aby utrzymać sprzedaż. Z pewnością nie możesz po prostu stać w miejscu i mieć nadzieję na lepsze dni. Jeśli to zrobisz, jakość spadnie w dalszej części łańcucha. Ale w tej chwili , dla tych produktów trwałość jest doskonała.”

„Hiszpania zyskuje jednak obecnie przewagę na rynku zachodnioeuropejskim. Z pewnością jeśli chodzi o kształtowanie się cen. Hiszpania nadaje temu ton od kilku tygodni”, wyjaśnia kierownik sprzedaży.

„Na szczęście nadal planuje się wiele promocji holenderskiej papryki. Na rynku codziennym będzie sprzedawana przyzwoita ilość. Przeciętnie rzecz biorąc był to dobry sezon dla holenderskich producentów. To znaczy, gdyby mieli przyzwoite plony. W kombinacji kontraktów i transakcji dziennych cena pozostała stabilna przez cały sezon.”

Po sezonie sprzedaży holenderskiej papryki, ZON przechodzi na oferowanie hiszpańskiej papryki na aukcji. Wouter widzi nakładanie się obu sezonów przez jeden lub najwyżej dwa dni. „Oczywiście nie będziemy licytować ich obok siebie. Ale nie zamierzamy też tym się martwić.”

Podobne
Papryka
2019-09-05 13:58
Duży popyt na paprykę
Polska papryka cieszy się obecnie wyśmienitym popytem. Jak to przekłada się na ceny w hurcie?
czytaj więcej
Witamy Związek Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej
2019-08-29 00:00
Witamy Związek Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej
Patron Fresh Market: Związek Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej
czytaj więcej
Producenci i eksporterzy z Turcji niezadowoleni z cen papryki
2019-08-28 00:00
Producenci i eksporterzy z Turcji niezadowoleni z cen papryki
Ceny papryki są niskie z powodu nadwyżki produkcji i wakacji w Europie.
czytaj więcej
Chorwacja produkuje mniej papryki
2019-08-23 00:00
Chorwacja produkuje mniej papryki
Zaskakująca sytuacja na chorwackim rynku.
czytaj więcej
Papryka
2019-08-06 16:25
Ożywienie na rynku papryki
Jeszcze wczoraj na hurtowym rynku papryki w Polsce widać było pewien zastój. Dziś sytuacja zaczęła się poprawiać.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.