Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 15 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1768 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Izrael – zaczyna się nowy sezon papryki

Izrael – zaczyna się nowy sezon papryki

Papryka
  |   Źródło:
"Eksport izraelskiej papryki coraz bardziej koncentruje się na Rosji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie", mówi w wywiadzie dla www.freshplaza.com tamtejszy producent tego warzywa.

Właśnie powoli zaczyna się nowy sezon izraelskiej papryki. Według Franka Mosterda z Gilad BV, w tym roku obszar uprawy papryki pozostał dość podobny do zeszłorocznego. "W Izraelu można zaobserwować tę samą tendencję co w Holandii, wielcy producenci przejmują szklarnie mniejszych producentów, ale całkowity obszar pozostaje taki sam".

Według Franka Mosterda producentom z Izraela coraz trudniej sprzedawać paprykę do Europy. "Kontrakty są zazwyczaj wypełniane produktem hiszpańskim. Tylko wtedy, gdy Hiszpania ma problem, Izrael może trafić ze swoją papryką na rynek UE. Nie mamy wiele do zrobienia na rynku europejskim, w szczególności w listopadzie i grudniu. Trochę jest do ugrania tylko, gdy ceny będą nieco lepsze w nowym roku, wtedy jeszcze raz wyślemy do Europy więcej papryki. Szkoda, ponieważ naturalnie chcemy dostarczać na jak najwięcej rynków, ale musimy po prostu z tym żyć."

"Gilad BV znacznie się rozwinęła w dziedzinie produkcji organicznej. Spodziewamy się, że w grudniu po raz pierwszy trafimy z tą organiczną produkcją do Europy, ale większa jej część zostanie sprzedana w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. "

"Eksportując paprykę koncentrujemy się zatem na Rosji, Kanadzie i USA. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wysłaliśmy pierwsze papryki do Rosji, a pierwsze zamówienia z USA również zaczynają napływać ", mówi Frank. "Jakościowo, izraelska produkcja wygląda świetnie, więc w obliczu tego sezonu jesteśmy pewni siebie."

Podobne
Papryka
2018-10-29 13:00
Import papryki po II. kw. 2018 r.
Wyższy wolumen importu papryki do Polski w relacji rok do roku, przy spadku jego wartości. Analizujemy dane GUS za drugi kwartał 2018 roku.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-23 10:00
Rośnie popyt na albańskie pomidory i paprykę
"Polska i Holandia w końcu odkryły nasz potencjał", mówi albański eksporter warzyw, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Papryka
2018-10-01 15:21
Papryka – czy to był dobry sezon?
Sezon handlowy krajowej papryki wciąż jeszcze trwa, ale do jego końca nie zostało już dużo czasu. Można więc pokusić się o wstępne podsumowanie.
czytaj więcej
Papryka
2018-09-28 00:00
Wszystkie smaki i kolory papryki
Rusza kampania promująca polską paprykę z południa Mazowsza.
czytaj więcej
Papryka
2018-09-19 13:00
Dobry popyt na paprykę
Sezon krajowej papryki powoli wchodzi w swój końcowy etap, chociaż jak na razie pogoda sprzyja produkcji tego warzywa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.