Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 17 lipca 2019. Od wczoraj dodano 4005 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Niemcy: Lidl i Kaufland bojkotują hiszpańską paprykę

Niemcy: Lidl i Kaufland bojkotują hiszpańską paprykę

  |  
Niemieckie sieci handlowe Kaufland i Lidl zdecydowały w ubiegłym tygodniu o zaprzestaniu importu papryki z Hiszpanii. Niemieckie służby kontrolne znalazły w przesyłkach hiszpańskiej papryki etefon. Jest to środek – regulator wzrostu, który jest wykorzystywany przy produkcji pomidorów, natomiast jest zabroniony w produkcji papryki.

Etefon nie jest zarejestrowany dla papryki ani w Hiszpanii ani w Holandii, a MLR, który funkcjonuje dla tego środka jest oparty na poziomie wykrywalności tj. 0,05 mg/kg. Niektóre sieci handlowe już poprosiły swoich dostawców o zbadanie problemu i dokładniejszą kontrolę producentów.

Sieci handlowe podjęły decyzję w ubiegłą środę wieczorem, kiedy w drodze od holenderskich importerów papryki było 26 samochodów. Decyzja ta będzie miała poważne konsekwencje handlowe dla sieci, które będą kupowały paprykę z Izraela po znacznie wyższych cenach.

Źródło: fresh-market.pl (kz), na podstawie freshplaza.com

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Komentarze
2011-01-20
ale przepis jest przepis.
2011-01-18
Kolejna glupota. Skoro wolno etefon stosowac na pomidory a nie wolno na papryke, to i tak swaby go zjedza i tak - ale z pomidorami:)
2011-01-18
no to teraz na pewno zjemy ja w Polsce
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.