Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 24 września 2019. Od wczoraj dodano 3717 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 23. tydz. br.

Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 23. tydz. br.

Pomidory i ogórki
  |   Źródło:
Jak zmieniły się ceny warzyw szklarniowych na rynkach wybranych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej w dwudziestym trzecim tygodniu bieżącego roku?

Trendy cenowe na rynku pomidorów szklarniowych w monitorowanych przez portal EastFruit krajach regionu uległy znaczącym zmianom. Na rynku pomidorów szklarniowych występowała ujemna dynamika cenowa we wcześniejszym tygodniu, ale do końca okresu sprawozdawczego spadek cen czerwonego okrągłego pomidora szklarniowego odnotowano tylko w Mołdawii, gdzie ograniczony popyt ze strony klientów i zwiększona podaż na rynku produktów z lokalnych gospodarstw spowodowała stopniowy spadek wcześniej ustalonych cen.

W pozostałych krajach regionu w okresie sprawozdawczym sytuacja na rynku pomidorów była zupełnie odwrotna. Na Ukrainie wcześniejszy spadek cen pomidorów ustał, co nie było zaskoczeniem dla lokalnych uczestników rynku. Zniżka cen w tym kraju doprowadził do spadku zainteresowania głównych dostawców zagranicznych i od początku ubiegłego tygodnia wielkość importu pomidorów znacznie spadła. W takich okolicznościach przedstawiciele hurtowni nie wykluczają nawet wzrostu cen pomidorów, ponieważ produkty z lokalnych zakładów mogą nie wystarczyć do pełnego zaspokojenia popytu.

W przeciwieństwie do pomidorów, w tym tygodniu na rynku ogórków w monitorowanych krajach regionu wystąpiły, według analityków z projektu EastFruit, wyraźne negatywne trendy cenowe. Wzrost podaży długiego, gładkiego ogórka szklarniowego we wszystkich krajach na tle stabilnego popytu doprowadził do spadku wcześniej ustalonych cen.

Najbardziej, wedle danych z monitoringu w omawianym tygodniu, ceny ogórków szklarniowych spadły na Ukrainie i w Polsce, gdzie do końca okresu sprawozdawczego średnie ceny tych produktów ustalono odpowiednio na 0,34 USD/kg i 0,37 USD/kg. Najmniejszy spadek cen, zaledwie 9 centów, odnotowano na rynku Federacji Rosyjskiej. Pomimo kolejnej obniżki cen i tak w Mołdawii, w końcu 23. tygodnia 2019 roku odnotowano najwyższe ceny ogórków szklarniowych, których średnia nie spadła poniżej 0,88 USD/kg.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-06-03 14:45
Regionalny rynek pomidorów i ogórków szklarniowych – 22. tydz. br.
Na rynkach krajów monitorowanych przez portal east-fruit.com odnotowano dalsze umocnienie się zniżkowych tendencji cenowych w segmencie pomidorów i ogórków szklarniowych.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-05-27 11:40
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 21. tydz. br.
Na regionalnym rynku Europy Wschodniej doszło do uzgodnienia trendów cenowych dla pomidorów i ogórków szklarniowych, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-05-20 14:02
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 20. tydz. br.
Pomidory systematycznie tanieją w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Natomiast sytuacja na rynku ogórków jest niestabilna, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-05-06 10:44
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 18 tydz. br.
Pomidory i ogórki są tańsze w większości monitorowanych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.