Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 4180 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – wzrośnie limit dla tureckich pomidorów

Pomidory
  |   Źródło:
O półtora raza wzrośnie kwota limitu dla importu pomidorów z Turcji do Federacji Rosyjskiej, informuje portal east-fruit.com powołując się na agencję RIA Nowosti.

Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie zwiększenia kwoty importu pomidorów z Turcji o półtora raza. Oznacza to, iż kwota ta osiągnie pułap 150 tysięcy ton rocznie. Odpowiedni dokument już został opublikowany na federalnym portalu projektów aktów prawnych, raportuje agencja Kazach-Zierno powołując się na RIA Nowosti.

Projekt jest obecnie na etapie niezależnej ekspertyzy antykorupcyjnej.

„Aby zatwierdzić dozwoloną ilość towarów importowanych do Federacji Rosyjskiej (...) świeże lub schłodzone pomidory - 150 tys. ton”, mówi dokument.

Przypomnijmy, że Rosja nałożyła embargo na dostawy z Turcji szeregu produktów od 1 stycznia 2016 roku w odpowiedzi na atak tureckich sił powietrznych na rosyjski Su-24 w Syrii pod koniec listopada 2015 roku. Od jesieni 2016 roku konsekwentnie znoszono ograniczenia, ale zakaz dostaw pomidorów, jednego z najważniejszych produktów dla Turcji, trwał jeszcze długo, bo do listopada 2017 roku.

Od 1 maja 2018 roku Rosja zniosła ograniczenie liczby eksporterów pomidorów z Turcji, pozostawiając łączną kwotę dostaw na poziomie 50 000 ton rocznie. Na początku tego roku wielkość kontyngentu została zwiększona do 100 tysięcy ton.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-03-27 07:59
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 12 tydz. br.
Podczas gdy w większości krajów monitorowanego regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej ceny ogórków szklarniowych spadały, to ceny pomidorów ruszyły w górę. Było to spowodowane trudnościami zaopatrzeniowymi, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-03-20 12:58
Regionalny rynek pomidorów i ogórków
Ceny pomidorów wzrosły w Tadżykistanie i Mołdawii; ceny ogórków spadły we wszystkich monitorowanych krajach, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-03-11 13:32
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 10. tydz. br.
Miniony tydzień nie przyniósł wzrostu cen pomidorów na rynkach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a ceny ogórków wzrosły tylko w Tadżykistanie i Rosji, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-03-05 10:44
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 9 tydz. br.
Ceny pomidorów najbardziej spadły w Gruzji i na Ukrainie, i to właśnie w tych krajach drożał ogórek szklarniowy, w swoim cotygodniowym raporcie pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.