Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 24 września 2019. Od wczoraj dodano 3717 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – rośnie areał upraw szklarniowych

Ukraina – rośnie areał upraw szklarniowych

  |   Źródło:
Na Ukrainie zwiększa się obszar uprawy warzyw szklarniowych, informuje portal east-fruit.com.

W ciągu ostatnich trzech lat powierzchnia warzyw szklarniowych na Ukrainie stopniowo rośnie. Według oficjalnych danych, od 2016 do 2018 roku areał tych upraw wzrósł o 9 procent. Jednocześnie analitycy AGRI-GATOR zauważają, że największy wzrost powierzchni odnotowano właśnie w 2018 roku.

Według danych z państwowej służby statystycznej w 2018 roku na Ukrainie pod uprawy warzyw szklarniowych było zajęte 6,47 tys. hektarów. Dla porównania rok wcześniej warzywa szklarniowe zajmowały nie więcej niż 6 tysięcy hektarów.

Ponad połowa tego areału jest przeznaczona na uprawy ogórków. Pod koniec 2018 roku warzywo to uprawiano na powierzchni 3,3 tys. hektarów, o 9 procent większej niż rok wcześniej. Pomidory są na drugim miejscu wśród ukraińskich upraw szklarniowych. Plantacje tych warzyw zajmują 39 procent całości, czyli 2,5 tys. hektarów. Należy zauważyć, że w porównaniu z rokiem 2017 powierzchnia pomidorów również nieznacznie wzrosła. Biała kapusta (młoda) zamyka pierwszą trójkę, jeśli chodzi o obszar upraw szklarniowych na Ukrainie. Areał przeznaczony pod to warzywo wzrósł o 15 procent - z 316 do 365 hektarów.

Zdaniem ekspertów rosnące zainteresowanie uprawą pomidorów i ogórków w szklarniach wynika z wielu powodów. Po pierwsze, produkty szklarniowe są coraz częściej poszukiwane w kraju: co roku hurtownie i detaliści coraz częściej nie chcą produkcji z otwartych gruntów, a powodem są problemy z jakością takich warzyw. Po drugie, większość kombinatów szklarniowych dość aktywnie eksportuje swoje produkty, co także stymuluje wzrost powierzchni.

Jeśli chodzi o kapustę, stopniowy wzrost powierzchni pod tą uprawą wynika z dużego popytu na to warzywo na początku nowego sezonu sprzedaży, a co za tym idzie, jest to sprzedaż w bardzo atrakcyjnych cenach.

Podobne
Ogórki szklarniowe
2019-02-28 14:54
Zmienne ceny ogórków szklarniowych
Początek sezonu dla ogórków szklarniowych z krajowych upraw upłynął pod znakiem dużych fluktuacji cenowych.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-02-13 10:00
Rynek warzyw szklarniowych – 6. tydz. br.
W szóstym tygodniu 2019 roku rynek warzyw szklarniowych w regionie Europy Wschodniej i Azji Środkowej pozostawał względnie stabilny, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Warzywa szklarniowe
2019-02-11 10:07
Ukraina – rośnie eksport warzyw szklarniowych
Ukraina zwiększa eksport warzyw z nowoczesnych szklarni zimowych, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ogórki i pomidory
2019-02-05 08:57
Regionalny rynek warzyw szklarniowych- ceny w górę
Piąty tydzień bieżącego roku przyniósł kontynuację zwyżki cen warzyw szklarniowych na rynkach krajów Europy Wschodniej i Azji Środkowej, informuje w swoim przeglądzie portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ogórki
2019-01-29 13:00
Krajowe ogórki szklarniowe już na rynku
Styczeń to miesiąc, w którym na polski rynek wracają ogórki szklarniowe z krajowej produkcji. Ja wygląda sytuacja cenowa w tym segmencie rynku świeżych warzyw?
czytaj więcej
źródło foto: www.hortidaily.com
2019-01-04 08:00
Chiny: winogrona i czereśnie w szklarni
Chiny rozwijają produkcję owoców, w tym produkcję wykorzystującą nowoczesne technologie szklarniowe, o czym pisze portal www.hortidaily.com.
czytaj więcej
Warzywa szklarniowe
2018-12-31 14:42
Rosja – rośnie import warzyw szklarniowych
Pomimo dynamicznego wzrostu powierzchni szklarni, Rosja zwiększa import warzyw szklarniowych, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.