Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – trwa spadek cen pomidorów

Ukraina – trwa spadek cen pomidorów

Pomidory
  |   Źródło:
Ceny pomidorów na Ukrainie nadal spadają, informuje portal east-fruit.com.

Na ukraińskim rynku pomidorów ceny nadal spadają, zauważają analitycy Projektu EastFruit. Nadzieje sprzedawców na zwiększenie tempa handlu przed świętami nie zmaterializowały się - popyt na produkty pozostał niski. Pomimo faktu, że producenci starały się utrzymać ceny pomidorów w tym samym zakresie, w warunkach sezonowego wzrostu podaży, sprzedawcy skorygowali ceny w dół.

Obecnie lokalne szklarnie oferują pomidory po nie więcej niż 40 - 45 UAH/kg, czyli 1,53 - 1,72 USD/kg (5,84 – 6,57 zł/kg), to jest średnio o 21 procent taniej niż pod koniec kwietnia. Ponadto stosunkowo tanie pomidory importowane z Polski i Turcji nadal regularnie wchodzą na rynek krajowy, a ich ceny sprzedażowe zaczynają się od 30 UAH/kg, czyli 1,14 USD/kg (4,38). Ze względu na te niższe ceny nabywcy często preferują produkty importowane. W tym samym czasie podaż pomidorów w ukraińskich szklarniach stopniowo rośnie. Jednocześnie rolnicy są zmuszeni sprzedawać prawie cały wolumen na rynku krajowym, ponieważ praktycznie nie ma popytu na rynku zagranicznym.

Niemniej warto jednak podkreślić, że obecnie ceny pomidorów szklarniowych w ukraińskich szklarniach są  i tak średnio o 16 procent wyższe niż na początku maja ubiegłego roku. Jednak przedstawiciele lokalnych szklarni nie wykluczają dalszych obniżek cen. Według producentów, przy zachowaniu obecnego tempa sprzedaży, będą zmuszeni po raz kolejny skorygować ceny, aby zapobiec gromadzeniu niesprzedanego towaru w magazynach.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-05-06 10:44
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 18 tydz. br.
Pomidory i ogórki są tańsze w większości monitorowanych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-04-23 09:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 16. tydz. br.
Pomidory stały się tańsze tylko na Ukrainie i w Polsce, a ceny ogórków spadły w Gruzji i Tadżykistanie, w swoim cotygodniowym raporcie pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-04-15 10:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków
Piętnasty tydzień roku przyniósł, w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, wyraźny trend spadkowy cen ogórków szklarniowych. Na rynku pomidorów nie było tak jednoznacznego kierunki zmian cenowych, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-04-10 11:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 14. tydz. br.
Gwałtowny wzrost cen pomidorów na Ukrainie i spadek cen ogórków w Gruzji, na Ukrainie i w Tadżykistanie – o rynku czerwonych pomidorów i ogórków szklarniowych pisze, jak co tydzień, portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory
2019-04-04 14:33
Import pomidorów w 2018 r.
Wzrost importu pomidorów do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za 2018 rok.
czytaj więcej
Pomidory
2019-04-03 13:58
Eksport pomidorów w 2018 r.
Spadek eksportu pomidorów z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.