Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3613 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Belgia – co z cenami zimowych warzyw?

Pory
  |   Źródło:
„W Belgii musi być nieco chłodniej, aby utrzymać ceny warzyw zimowych”, mówi belgijski handlowiec.

„Obecna sytuacja na rynku zimowych warzyw jest bardzo dobra. Więcej warzyw zimowych zaczęto sprzedawać po rozpoczęciu nowego roku. Klasyczne produkty na sezon świąteczny zostały ponownie uzupełnione zwykłymi warzywami zimowymi. W tej chwili jest wystarczająco dużo dobrej jakości dostaw ”- mówi Stefaan Dobbels z belgijskiej firmy Gerdo.

Ceny pora wynoszą obecnie około 0,60 euro/kg. „To dobra cena w czasie, w którym panuje łagodna pogoda. Aby utrzymać te ceny, musi być jednak nieco chłodniej”, mówi Stefaan. „Ze względu na łagodne temperatury konsumuje się mniej tych warzyw. Dostawy prawdopodobnie również wkrótce wzrosną. Istnieje realna szansa, że ​​ceny spadną pod presją. Może się to zdarzyć w połowie tygodnia”.

„Eksport warzyw zimowych jest obecnie dość dobry. Ale myślę, że ten tydzień będzie kluczowy. Sklepy uzupełniły zapasy i teraz wszystko musi zostać sprzedane. Mamy nadzieję, że wkrótce dostaniemy trochę chłodnej pogody, co spowoduje wzrost konsumpcji”.

„Sprzedaż pomidorów również trochę rośnie. Jest to dodatek do tradycyjnej sprzedaży warzyw zimowych. Mamy w asortymencie ładne, wysokiej jakości pomidory belgijskie. Klienci, którzy preferują jakość, wybrali pomidory belgijskie zamiast tych z Hiszpanii lub Maroka”, podsumowuje Stefaan .

Podobne
Pory
2020-01-09 13:00
Pory – powtórka z zeszłego roku?
Scenariusze cenowe dla niektórych warzyw wydają się powielać zeszłoroczne schematy. Tak może być w przypadku cen porów.
czytaj więcej
Pory
2019-07-26 10:00
Holandia – pory dobrze się sprzedają, ale…
Tegoroczne lato jest udanym okresem dla producentów porów w Holandii. Jednak nie oznacza to braku problemów. Jednym z fundamentalnych jest starzenie się populacji i brak następców, którzy mogliby przejąć gospodarstwa.
czytaj więcej
Pory
2019-03-21 19:50
Pory droższe niż przed rokiem
Polskich porów w dużym hurcie już praktycznie nie ma, a jak kształtują się ceny porów importowanych?
czytaj więcej
Pory
2019-01-08 12:00
Belgia – wysoki popyt na pory
Pory to jedna z belgijskich specjalności w okresie zimowo-wiosennym. W tym sezonie popyt na belgijskie pory jest na wysokim poziomie, co zapewnia dobre zyski tamtejszym producentom i handlowcom, wynika z tekstu na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Pory
2018-11-28 16:40
Holandia – pory dobrze się sprzedają
Popyt na pory w Holandii pozostaje wysoki i sprzedaż tych warzyw wciąż idzie bardzo dobrze, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.