Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 1938 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Co z cenami sałaty lodowej

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Ceny importowanej sałaty lodowej pozostają na relatywnie niskim poziomie od około miesiąca. Pytanie jednak czy i ewentualnie jak długo taki stan zdoła się utrzymać.

Sałata lodowa sprowadzana z Hiszpanii tanieje w zasadzie od połowy grudnia zeszłego roku. Jednak ostatnia faza tego trendu zaczęła się przed miesiącem. Wtedy cena średnia była na poziomie 3,25 zł/szt. Teraz jest to 2,75 zł/szt. W międzyczasie notowano odbicia w górę, ale były to chwilowe korekty, a nie zmiana tendencji.

Zresztą takie odbicie notujemy i obecnie, bo choć przedział cenowy dla sałaty lodowej się generalnie nie zmienił i pozostaje na poziomie 2,50 – 3,00 zł/szt., to widać, że więcej ofert jest teraz w górnej granicy tego przedziału.

Taki pułap cen hiszpańskiej sałaty lodowej jest typowy dla końcówki lutego. Niemal identyczny mieliśmy w zeszłym roku. A co czeka rynek sałaty lodowej w najbliższym okresie? Możemy chyba oczekiwać jeszcze redukcji cen. Tak bywało w poprzednich sezonach. Zwiastuny takiej możliwości mamy też na rynku holenderskim. Tam sałata lodowa z Hiszpanii potaniała z poziomu 4,50 euro/10 szt. (początek lutego) do 3,80 euro/10 szt.

Zniżka w marcu jest wynikiem coraz bardziej wiosennej pogody, z wyższymi temperaturami i większym nasłonecznieniem. To powoduje wzrost podaży sałaty. Zatem wszystko zależy od pogody. Ta zniżkowa faza będzie widoczna jeszcze na początku kwietnia, a potem sezon w Hiszpanii zacznie się kończyć i ceny pójdą znów w górę.

Podobne
ałata lodowa
2014-02-03 08:59
Tania sałata lodowa
Jeszcze w pierwszej dekadzie stycznia bieżącego roku ceny importowanej sałaty lodowej były relatywnie wysokie. Teraz sytuacja na naszym rynku hurtowym jest już diametralnie inna.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2013-12-18 16:06
Sałata lodowa będzie tańsza
Wiele wskazuje na to, że importowana sałata lodowa już wkrótce będzie oferowana w cenach nieco bardziej przystępnych dla polskich konsumentów.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2013-12-05 08:00
Sałata lodowa droższa, ale…
Zgodnie z prognozami ceny sałaty lodowej z importu poszły w górę. A jak mogą kształtować się jej ceny w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.