Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 1938 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tania sałata lodowa

ałata lodowa
  |   Źródło:
Jeszcze w pierwszej dekadzie stycznia bieżącego roku ceny importowanej sałaty lodowej były relatywnie wysokie. Teraz sytuacja na naszym rynku hurtowym jest już diametralnie inna.

Początek nowego roku upłynął pod znakiem dobrego popytu na Salatę lodową i cen za towar sprowadzany z Hiszpanii na poziomie 38,00 – 45,00 zł/10 szt. (cena z opakowaniem). Jednak druga połowa stycznia przyniosła znaczące zmiany sytuacji rynkowej.

Po pierwsze spadł popyt. To charakterystyczne zjawisko dla okresu, w którym robi się zimniej. Konsumenci mniej chętnie sięgają wtedy po sałaty, a ich z dystrybucji praktycznie wypada, w tym okresie handel bazarowy.

Po drugie zmieniły się również ceny na rynku europejskim. W Holandii 10 stycznia oferowano sałatę lodową z Hiszpanii po 8,00 euro/10 szt. w eksporcie. Obecnie cena jest niemal o połowę niższa, bo wynosi 4,50 euro/10 szt. Różnica jest więc istotna.

I ma ona swoje odzwierciedlenie na rynku krajowym. Bieżące ceny hiszpańskiej sałaty lodowej są na poziomie 27,00 – 30,00 zł/10 szt. Wydaje się, że ceny mogą jeszcze zniżkować, podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku. Wtedy średnia cena spadła z poziomu 2,80 zł/szt. (stan na 31 stycznia) do 2,50 zł/szt. (stan na 20 marca). Jak widać trend spadkowy rozciągnięty był na ponad półtora miesiąca.

Podobne
Sałata lodowa
2013-12-18 16:06
Sałata lodowa będzie tańsza
Wiele wskazuje na to, że importowana sałata lodowa już wkrótce będzie oferowana w cenach nieco bardziej przystępnych dla polskich konsumentów.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2013-12-05 08:00
Sałata lodowa droższa, ale…
Zgodnie z prognozami ceny sałaty lodowej z importu poszły w górę. A jak mogą kształtować się jej ceny w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Sałata lodowa
2013-11-28 19:39
Sałata lodowa będzie droższa
Na rynku sałaty lodowej rozpoczyna się bardzo ważny okres. Jak co roku grudzień to czas, gdy popyt na nią idzie w górę.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.