Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 1938 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zabraknie sałaty lodowej

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Już niedługo sałata lodowa może być znacznie droższa niż obecnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że czeka nas duży spadek podaży tej sałaty.

Z Hiszpanii i Włoch płyną niepokojące wieści na temat zmian w podaży sałaty lodowej. Bardzo ciepła pogoda wpływa bowiem na pogorszenie warunków jej wegetacji, a przez to na spadek bieżącego poziomu produkcji. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce sałaty lodowej będzie na rynku europejskim o wiele mniej niż obecnie.

A wiadomo przecież, że spadek podaży oznacza wyższe ceny. Tym bardziej, że największy spadek produkcji ma przypadać na okres największego popytu, czyli czas w okolicach Wielkanocy. To powiększy jeszcze rozmiar luki między podażą a popytem, a zatem wpłynie dodatkowo na poziom cen.

Na wiadomości te zareagował już rynek holenderski. Tamtejsi eksporterzy podnieśli ceny w swoich ofertach z 4,00 euro/10 szt. na 7,70 – 7,90 euro/10 szt. A co słychać na polskim rynku?

W Polsce na razie jeszcze nie widać nadciągającej burzy w cenach sałaty. Jak w poprzednich tygodniach towaru na rynku nie brakuje, a ceny są umiarkowane. Aktualne hurtowe ceny sałaty lodowej sprowadzanej z Hiszpanii są na poziomie 25,00 – 28,00 zł/10 szt., czyli analogicznym, jak w tygodniach wcześniejszych.

Jednak ten sielankowy obraz może się bardzo szybko zmienić. Zresztą w roku ubiegłym mieliśmy sytuację analogiczną. W pierwszej dekadzie kwietnia średnia cena hiszpańskiej sałaty lodowej wynosiła 2,50 zł/szt., a na początku maja już 4,50 zł/szt. i zaczęła spadać dopiero po 20 maja.

Podobne
Sałata
2014-03-14 10:00
Hiszpania – ceny sałaty sięgnęły dna
Nadpodaż i polityka promocyjna sieci handlowych pchnęły ceny sałaty w dół.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2014-02-28 17:58
Co z cenami sałaty lodowej
Ceny importowanej sałaty lodowej pozostają na relatywnie niskim poziomie od około miesiąca. Pytanie jednak czy i ewentualnie jak długo taki stan zdoła się utrzymać.
czytaj więcej
źródło foto: www.freshplaza.com
2014-02-28 13:00
Kabel elektryczny z sałaty?
Naukowcy pracują nad stworzeniem kabla elektrycznego wykorzystującego sałatę.
czytaj więcej
ałata lodowa
2014-02-03 08:59
Tania sałata lodowa
Jeszcze w pierwszej dekadzie stycznia bieżącego roku ceny importowanej sałaty lodowej były relatywnie wysokie. Teraz sytuacja na naszym rynku hurtowym jest już diametralnie inna.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.