Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 24 września 2019. Od wczoraj dodano 3529 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Holandia – ceny marchwi rozczarowują

Holandia – ceny marchwi rozczarowują

Marchew
  |   Źródło:
"Oczekiwania co do rozwoju sytuacji w handlu marchwią były wysokie, ale w ogóle nie zostały spełnione", dla portalu www.freshplaza.com przyznaje handlowiec z Emmeloord.

W ubiegłym roku oczekiwania co do rynku marchwi były wysokie. To było po gorącym, suchym lecie. Miał być znaczny niedobór marchwi, ale ceny nie wzrosły. Kilka miesięcy później te ówczesne oczekiwania wydają się zbyt wysokie.

"Gdyby istniały niedobory, bylibyśmy teraz w pełnym rozkwicie handlu, ale w Holandii nikt nie spędza dni na myciu marchwi, Często nawet nie mamy pracy przez jeden dzień w tygodniu, a na pewno nie ma nadgodzin To mówi dość dużo. Marchwi sprzedaje się zbyt mało - mówi Paul van der Linde, z firmy Van der Linde w holenderskim mieście Emmeloord.

"W rzeczywistości na rynku było cicho przez miesiąc lub dwa. Najwyraźniej nasze kraje docelowe mają wystarczająco dużo własnego produktu, a poziom ceny również odgrywa pewną rolę." Na dobrą (mytą) marchew, cena jest na poziomie około 0,30 euro. To całkiem sporo pieniędzy - kontynuuje Paul.

"Jest trochę wysyłek do Rumunii i Europy Wschodniej, ale są one znikome, Anglia również powinna mieć niedobory, ale w Holandii jest obecnie oferowana duża ilość mytej marchwi z Wielkiej Brytanii, dlatego też nie oczekuję ożywienia na rynku w nadchodzących tygodniach."

"Jeśli chodzi o jakość, marchew jest lepsza niż rok wcześniej. Liczba kilogramów w boksie jest również znacznie wyższa. Zauważyliśmy jednak, że wyjątkowo suchy sezon wegetacyjny odcisnął swoje piętno. Jakość marchwi pogarsza się z tygodnia na tydzień. Pogoda na obszarach wczesnych upraw również dobra. Izrael i Portugalia już oferują swoją młodą marchew".

"Również w Holandii już rozpoczęto prace przy sianiu marchwi. Na pewno nie zabraknie nam marchwi do handlu, ponieważ nie sprzedaje się jej zbyt wiele. Pytanie brzmi, czy popyt na marchew i jej jakość utrzymają się do końca sezonu. Oba te czynniki spadają, nawet teraz ", podsumowuje Paul.

Podobne
Marchew
2019-03-06 08:12
Ukraina – zabraknie marchwi?
Ukraina stoi w obliczu niedoboru marchwi, uważają tamtejsi eksperci, o czym informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
marchew
2019-03-05 13:32
Marchew – będzie dołek cenowy?
Czy czeka nas w najbliższym czasie spadek cen marchwi? A jeśli tak, to czy będzie on trwały?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-03-04 10:00
Rynek ziemniaków i marchwi – 9. tydz. br.
Sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w Europie Wschodniej i Azji Środkowej jest nadal niejednoznaczna, informuje, w swoim cotygodniowym raporcie, portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-02-26 10:00
Rynek ziemniaków i marchwi – 8 tydz. br.
Spadek cen ziemniaków niemal we wszystkich krajach monitorowanego regionu i stabilizacja na rynku marchwi – o tym pisze, w swoim cotygodniowym raporcie, portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Marchew
2019-02-25 14:48
A ceny marchwi?
Na rynku polskim hurtowym warzyw korzeniowych luty przyniósł niejednoznaczne trendy cenowe. Jak było z cenami marchwi i co to może oznaczać na przyszłość?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.