Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »   »   »  O! Będzie trudno o dobre ceny marchwi

O! Będzie trudno o dobre ceny marchwi

Marchew
  |   Źródło:
Na polskim rynku marchwi sytuacja już jest trudna. A kolejne miesiące wcale nie muszą przynieść poprawy.

Ceny polskiej marchwi w dużym hurcie może i nie są rekordowo niskie, ale nie oznacza to, że ich poziom jest satysfakcjonujący dla producentów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ten sezon był trudny w uprawie i zbiorze.

Obecnie ceny sprzedażowe marchwi szczotkowanej, pakowanej w worki pozostają na poziomie 0,45 – 0,55 zł/kg. To średnio o niemal jedną piąta więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Problemem z jednej strony jest słaby popyt, z drugiej nienajlepsza jakość, co też wpływa na wielkość popytu. Wielu producentów czeka na poprawę cen, wierząc, że w zimie ten najsłabszy towar z rynku zniknie, popyt wzrośnie i wtedy będzie można wejść na rynek z marchwią z chłodni.

Kłopot w tym, że zbiory były wysokie nie tylko w Polsce, ale i na zachodzie Europy – we Francji, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Eksporterzy z tych krajów już aktywizują swe wysiłki w poszukiwaniu klientów. Walcząc między innymi ceną. Nietrudno znaleźć oferty w cenach poniżej 0,10 euro/kg (nawet po 75 euro/tona). A na podwarszawskich Broniszach można kupić holenderską marchew (fakt, że ta najtańsza ma też i mierną jakość) od 0,60 zł/kg.

To zwiastuje, że kolejne miesiące sezonu mogą upływać pod znakiem ostrej konkurencji. Co z kolei może zahamować wzrost cen. Spadku poniżej obecnych notowań już raczej nie będzie, ale co z trendem zwyżkowym po Nowym Roku? Trzeba będzie czekać do wiosny?

Chcesz mieć pełen dostęp do Pakietu Biznes ? Zobacz ofertę!

Podobne
Marchew i buraki
2017-11-14 08:10
Ukraina – marchew i buraki droższe niż przed rokiem
Ukraińscy rolnicy oferują marchew i buraki ćwikłowe w cenach dwa razy wyższych niż rok temu, wynika z informacji portalu www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Marchew
2017-11-10 10:00
Ceny marchwi osiągnęły minimum?
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku marchwi? Czy ceny tego warzywa doszły do sezonowego minimum?
czytaj więcej
Marchew
2017-10-23 13:00
Co z cenami marchwi?
Jak wygląda sytuacja na polskim hurtowym rynku marchwi tydzień przed końcem października?
czytaj więcej
Marchew
2017-10-06 15:00
Nie ma chętnych na marchew
Zbiory późnych odmian marchwi dopiero przed nami. Ale sytuacja w hurtowym handlu tym warzywem już jest zła z punktu widzenia producentów.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

a

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.775 PLN +0.05%
EUR 4.287 PLN +0.02%
RUB 0.057 PLN +0.00%

więcej