Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 24 września 2019. Od wczoraj dodano 3529 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 12 tydz. br.

Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 12 tydz. br.

Ziemniaki i marchew
  |   Źródło:
Ziemniaki drożały w Tadżykistanie i Gruzji, marchew - w Mołdawii, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.

Według EastFruit ceny ziemniaków i marchwi w większości krajów monitorowanych przez ten portal pozostały stabilne, chociaż nie obeszło się bez pewnych wyjątków.

W Tadżykistanie, w omawianym okresie, ziemniaki zdrożały  średnio o 7 procent, osiągając ten sam poziom cenowy, jaki odnotowano w Rosji. Z kolei rosyjscy producenci rzadko podnosili ceny swoich produktów, a ich średni poziom nie zmieniał się w ciągu tygodnia (17 centów za kg).

W Gruzji tempo wzrostu cen ziemniaków było najwyższe wśród wszystkich krajów w monitorowanym regionie. W ciągu tygodnia produkty te na rynku gruzińskim zdrożały o 9 procent do średniego poziomu 24 centów za kg, co odpowiadało wskaźnikowi na Ukrainie.

Ceny w Polsce i Mołdawii nie zmieniły się w porównaniu z poprzednim tygodniem. W Mołdawii ziemniaki, tak jak wcześniej, miały najwyższe ceny w regionie. Oferowano je tam po cenie średniej 29 centów za kg. Na rynku polskim cena produktów krajowych utrzymywała się na średnim poziomie 26 centów za kg. Polscy hurtownicy sprzedający ziemniaki importowane z Holandii lub Belgii utrzymali ceny w przedziale 39 – 42 centów za kg. W Polsce taniały wczesne ziemniaki z Cypru - do 63 - 79 centów za kg w ciągu tygodnia.

Najtańsza marchew, w krajach regionu monitorowanego przez EastFruit, była oferowana w Tadżykistanie, podobnie jak miało to miejsce kilka tygodni wcześniej. Cena marchwi tadżyckiej wynosiła średnio 12 centów za kg, co najmniej dwa razy mniej niż w kolejnym kraju w rankingu. Z kolei w Rosji i na Ukrainie średnia cena wzrosła do jednakowego poziomu 24 centów za kg, chociaż ogólnie rynek był nieaktywny, a lokalni producenci rzadko zgłaszali zmiany cen.

Tymczasem Mołdawia, ze względu na wzrost cen o 8 procent, okazała się praktycznie jedynym krajem w regionie, w którym nastąpiła znacząca zmiana cen marchwi. Pod koniec ubiegłego tygodnia cena marchwi na rynku mołdawskim osiągnęła 35 centów za kg.

Z kolei sprzedawcy marchwi w Polsce i Gruzji praktycznie nie zmieniali cen. W Gruzji oferowano najdroższe produkty (średnio 56 centów za kg), podczas gdy w Polsce średnia cena krajowej marchwi wynosiła 43 centy za kg. Import z Holandii był oferowany po nieco wyższej cenie - do 47 centów za kg.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-03-19 10:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 11 tydz. br.
Ceny ziemniaków poszły w górę w Rosji i Mołdawii; marchew taniała w Tadżykistanie i na Ukrainie, wynika z informacji zawartych w cotygodniowym raporcie portalu east-fruit.com. A jak według ekspertów tego portalu wyglądał polski rynek ziemniaków i marchwi w 11. tygodniu roku?
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-03-12 09:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 10 tydz. br.
Ceny ziemniaków wzrosły w Mołdawii, a spadły w Tadżykistanie, gdzie zdrożała za to marchew, w cotygodniowym przeglądzie regionalnego rynku ziemniaków i marchwi Europy Wschodniej i Azji Środkowej, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-03-04 10:00
Rynek ziemniaków i marchwi – 9. tydz. br.
Sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w Europie Wschodniej i Azji Środkowej jest nadal niejednoznaczna, informuje, w swoim cotygodniowym raporcie, portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-02-26 10:00
Rynek ziemniaków i marchwi – 8 tydz. br.
Spadek cen ziemniaków niemal we wszystkich krajach monitorowanego regionu i stabilizacja na rynku marchwi – o tym pisze, w swoim cotygodniowym raporcie, portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.