Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – tanieje „stara” marchew

Ukraina – tanieje „stara” marchew

Marchew
  |   Źródło:
Ukraińscy rolnicy muszą obniżać ceny zeszłorocznej marchwi.

Według ekspertów z projektu EastFruit cena zeszłorocznej marchwi na rynku ukraińskim nadal spada. Biorąc pod uwagę wzrost podaży na tym rynku marchwi z nowej uprawy, producenci są zmuszeni do obniżenia cen za produkty z zeszłego roku.

Obecnie ukraińscy rolnicy oferują marchew ze zbiorów 2018 roku po cenach 10-15 UAH/kg, czyli 0,37-0,56 USD/kg (1,43 – 2,16 zł/kg), a to jest średnio o 20 procent mniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego. Jeśli chodzi o marchew niespełniającą norm handlowych, ceny są na poziomie od 6 UAH/kg, czyli 0,22 USD/kg (0,86 zł/kg).

Jako główną przyczynę spadku cen „starej” marchwi eksperci projektu EastFruit wskazują sezonowy wzrost podaży wczesnej marchwi na tle dość umiarkowanego popytu w tym segmencie.

Według kluczowych graczy na rynku, klienci byli coraz bardziej niezadowoleni z jakości zeszłorocznej marchwi, która znacznie się pogorszyła z powodu długotrwałego przechowywania. Firmy hurtowe i sieci handlowe są gotowe do zakupu takiego towaru tylko w małych partiach, to wynika z wyjątkowo niskiego zejścia „starej” marchwi w sprzedaży detalicznej.

Trzeba dodać, że w tej chwili marchew ze zbiorów 2018 roku jest na Ukrainie sprzedawana po niemal takiej samej cenie, jak na początku czerwca ubiegłego roku. Jednocześnie rolnicy zauważają, że wraz ze wzrostem podaży marchwi na rynku popyt na nią będzie się dalej zmniejszał, co zmusi rolników do zastanowienia się nad dalszymi obniżkami cen.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-06-04 14:24
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 22. tydz. br.
Ceny ziemniaków i marchwi spadły w większości monitorowanych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Marchew
2019-05-30 15:05
W. Brytania – pozytywny koniec sezonu marchwi
Nowy sezon marchwi w Wielkiej Brytanii właśnie się zaczyna, a stary kończy. Opinie o tym ostatnim wśród producentów są pozytywne, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-05-28 11:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 21 tydz. br.
Na Ukrainie, w Polsce i w Mołdawii w minionym tygodniu spadały zarówno ceny ziemniaków, jak również marchwi, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Marchew
2019-05-22 14:58
Marchew – kolejna imponująca końcówka sezonu
Koniec sezonu marchwi 2018/2019 na polskim rynku hurtowym znów się zapowiada imponująco. Czy jednak zostanie pobity rekord z poprzedniego roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.