Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 22 maja 2019. Od wczoraj dodano 1554 ceny w 18 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  W. Brytania – kłopoty producentów marchwi

W. Brytania – kłopoty producentów marchwi

Marchew
  |   Źródło:
Producenci marchwi w Wielkiej Brytanii proszą o wsparcie, jako że niekorzystne warunki pogodowe spowodowały duże i nieodwracalne straty w tym segmencie produkcji warzyw, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.

Producenci marchwi w Wielkiej Brytanii twierdzą, że skutki długiej, zimnej wiosny i gorącego, suchego lata pozostawiają po sobie trwały ślad w branży i wezwali sprzedawców detalicznych, by podążali śladem sieci ASDA, przyjmując bardziej elastyczny model jeśli chodzi o wymagania handlowe dla marchwi.

Prezes stowarzyszenia hodowców marchwi Rodger Hobson powiedział: "Ekstremalne temperatury z czerwca i lipca ustępują miejsca bardziej normalnym warunkom pogodowym, ale negatywnych efektów ostatnich pięciu miesięcy nie da się już odrobić. Nie ma szans na szybki powrót do biznesu jak zwykle. Wpływ sezonu wegetacyjnego 2018 będzie odczuwalny przez następne dziewięć miesięcy. Woluminy są znacznie niższe, a koszty produkcji uległy eskalacji. Dla branży, w której marże są bardzo niskie, stanowi to poważne zagrożenie dla dochodów rolników i długoterminowej rentowności."

Hodowcy z zadowoleniem przyjęli działania ASDA, aby żadna marchew nie została w tym sezonie zmarnowana. Podjęto prace w zakresie zmian w specyfikacji, co zaowocowało lepszym modelem wykorzystania upraw. Podejście to zastosowano zarówno w przypadku marchewek całych, jak i marchwi poddanej obróbce i pakowanej. Pomogło to zapewnić, że większość tegorocznych plonów - niezależnie od kształtu i wielkości - trafia na półkę.

Rodger Hobson powiedział: "Bliska współpraca z dużymi klientami, aby maksymalnie wykorzystać plony 2018 roku, pozwoli hodowcom na to, aby przestać się zamartwiać fatalną pogodą, niezależnie od tego, czy supermarket kupi ich marchew czy nie i pozwoli im skupić się na wyjściu na pola i dostarczeniu marchwi brytyjskiemu konsumentowi. Wsparcie ze strony zarówno detalistów, jak i klientów ma kluczowe znaczenie, jeśli producenci z Wielkiej Brytanii mają przetrwać trudności spowodowane latem tego roku."

Podobne
Marchew
2018-08-20 10:00
Ukraina – taniej za marchew
W ciągu minionego tygodnia marchew na Ukrainie potaniała aż o 18 procent, czytamy na portalu www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Marchew
2018-08-08 16:46
Ceny marchwi utrzymują się w trendzie
Początek sierpnia przyniósł kontynuację trendu, w jakim ceny marchwi znalazły się w końcówce lipca. Jak obecnie wygląda sytuacje w tym segmencie rynku świeżych warzyw?
czytaj więcej
Marchew
2018-07-24 15:00
Marchew – taniej, ale czy tanio?
Ceny marchwi młodej w polskim hurcie spadały w ostatnich dniach i to dosyć dynamicznie. Jednak czy to znaczy, że marchew ta jest tania?
czytaj więcej
Import marchwi
2018-07-19 13:00
Import marchwi w I kw. 2018 r.
Wzrost importu marchwi do Polski w pierwszym kwartale 2018 roku, w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Marchew
2018-07-18 16:46
Eksport marchwi w I kw. 2018 r.
Znaczący spadek eksportu marchwi w pierwszym kwartale 2018 roku, w ujęciu rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.