Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  W. Brytania – pozytywny koniec sezonu marchwi

W. Brytania – pozytywny koniec sezonu marchwi

Marchew
  |   Źródło:
Nowy sezon marchwi w Wielkiej Brytanii właśnie się zaczyna, a stary kończy. Opinie o tym ostatnim wśród producentów są pozytywne, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.

Nowy sezon angielskiej marchwi właśnie się zaczyna i wygląda on obiecująco. Alan Hunt z firmy FreshGro powiedział portalowi www.freshplaza.com, że zapasy zeszłorocznej marchwi w magazynach są już prawie wyczerpane, więc czas na nowe otwarcie jest dobry.

„Ubiegłoroczne zapasy musiały starczyć na dłużej, niż się spodziewaliśmy. Powinniśmy mieć marchew z zeszłorocznego zbioru do drugiego tygodnia czerwca, i wtedy wszystko będzie w porządku. Cieszymy się bardzo z tego, jak minął sezon, mieliśmy szczęście, że udało nam się podlewać uprawy w długim, suchym okresie ubiegłego roku, co pozwoliło marchwi na wzrost i dało plon. Myślę, że ogólnie wszyscy mieli plony lepsze niż oczekiwano.

Ceny marchewki w tej chwili są, według Alana, rozsądne. „Istnieje wiele zmiennych, więc trudno mieć  w tej branży pewność. Również ceny marchwi były bardzo niskie od dawna i jako producent chciałbym, aby były wyższe, abyśmy mogli w przyszłości inwestować”.

W przypadku firmy FreshGro z siedzibą w Nottinghamshire siew marchwi w tym roku jest prawie zakończony, a pierwsze zbiory rozpoczną się za kilka tygodni. „W przyszłym tygodniu dostaniemy trochę wczesnej marchwi od producentów z Suffolk, abyśmy mogli zostawić naszą w ziemi, aby trochę jeszcze urosła, zanim zaczniemy ją zbierać”.

Alan sprowadził także trochę wczesnej marchwi z Hiszpanii i z Izraela, aby dopełnić ofertę w czterotygodniowym okienku między starym i nowym sezonem marchwi lokalnej.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-05-28 11:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 21 tydz. br.
Na Ukrainie, w Polsce i w Mołdawii w minionym tygodniu spadały zarówno ceny ziemniaków, jak również marchwi, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Marchew
2019-05-22 14:58
Marchew – kolejna imponująca końcówka sezonu
Koniec sezonu marchwi 2018/2019 na polskim rynku hurtowym znów się zapowiada imponująco. Czy jednak zostanie pobity rekord z poprzedniego roku.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-05-21 19:36
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 20. tydz. br.
Warzywa z zeszłorocznych zbiorów drożeją, a z drugiej strony nabiera tempa sezon ziemniaków młodych. Powoli dołącza też młoda marchew. Portal east-freuit.com przedstawia cykliczny raport z rynku ziemniaków i marchwi krajów Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
czytaj więcej
Marchew
2019-05-08 13:21
Marchew – końcówka sezonu znów rekordowa
Jeśli chodzi o hurtowy rynek marchwi, to mamy drugą z rzędu bardzo dynamiczną końcówkę sezonu z rekordowymi poziomami cen.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.