Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 czerwca 2019. Od wczoraj dodano 2060 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Belgia – ochłodzenie wpłynie na podaż ziemniaków

Belgia – ochłodzenie wpłynie na podaż ziemniaków

Ziemniaki
  |   Źródło:
Zmiana pogody wpłynie na bieżącą podaż ziemniaków w Belgii, uważa rozmówca portalu www.freshplaza.com.

"Na rynku jest jeszcze wysoka podaż ziemniaków odmiany Bintje. Jednak wciąż są też dostępne pewne partie spotowe innych odmian, które są brane pod uwagę przez przemysł. Ziemniaki odmian Fontane i Challengerowie są chowane na styczeń, aby szklisty Bintje z problemami w przechowywaniu nie został utracony"- mówi Rik Tanghe z firmy RTL Patat. "Na początku przemysł nie chciał Bintje, ale skup tych ziemniaków stał się bardziej interesujący, ponieważ ich ceny spadły do ​​15 – 25 euro/100 kg".

Oczekuje się, że zimniejsza pogoda (która już zawitała do Europy), wywrze presję na podaż ziemniaka, twierdzi przedsiębiorca. "Niektóre partie będą musiały zostać sprzedane przed mrozem. Wolumeny takiego towaru nie są ogromne, ale wciąż powodują pewną presję", mówi Rik. "Do zeszłego tygodnia wciąż mieliśmy około 25 hektarów niezebranych ziemniaków. Zwykle wszystko jest zebrane przed 1 listopada, ale jesteśmy trochę opóźnieni w tym roku. Mieliśmy szczęście, że warunki do zbioru były w tym późnym etapie sezonu tak dobre."

Dostawa
"Popyt na eksport jest obecnie spokojny. Ceny są również na innym poziomie niż w ubiegłym roku. Zauważamy także, że dostawy pochodzą z pewnych francuskich regionów, które miały wyższy plon"- kontynuuje Rik. "Nie spodziewam się, żeby w tym sezonie były niedobory, ale nie sądzę, że wystąpi nadpodaż. Miesiące czerwiec i lipiec będą nieco ekscytujące i będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak będzie wyglądało przejście między starym a nowym zbiorem. Oczekuję jednak, że przemysł będzie działał do końca maja."

Sadzeniaki
"Dostępność sadzeniaków jest nadal pod dużym znakiem zapytania na przyszły sezon. Oczywiste jest, że wolumen będzie niższy, a ceny wyższe. Pytanie brzmi, jak zrównoważyć to wszystko. Ceny sadzeniaków Bintje są znacznie wyższe niż przed rokiem. Biorąc pod uwagę, że obecnie mamy wiele problemów z jakością tych ziemniaków, możliwe, że nie będzie dużego zainteresowania uprawą Bintje w przyszłym roku"- podsumowuje Rik.

Podobne
Ziemniaki
2018-11-19 10:00
Ukraina – ceny ziemniaków w górę, ale…
Ziemniaki, nazywana na Ukrainie „drugim chlebem”, zdrożały w ostatnich dniach, ale ich ceny i tak pozostają najniższe w regionie, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-16 17:00
Niemcy – rekordowo niskie zbiory ziemniaków
Tegoroczne zbiory ziemniaków w Niemczech są na historycznie niskim poziomie, możemy przeczytać na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-14 13:45
NEPG – zbiory ziemniaków znacząco niższe
W czterech z pięciu krajów-członków organizacji NEPG zbiory ziemniaków będą co najmniej o 20 procent niższe od zeszłorocznych, podaje raport tej organizacji, o którym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-14 12:26
Polska płd.-wsch. – jakie ceny ziemniaków?
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku ziemniaków w południowo - wschodniej Polsce?
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-13 15:00
Holandia – ceny ziemniaków w górę
Ostatnie kilkanaście dni przyniosło wzrost presji na ceny ziemniak ów n a hurtowym rynku w Holandii.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-13 13:50
Centrum kraju – jakie ceny ziemniaków?
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku ziemniaków w centrum Polski?
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-08 17:41
Węgry – mniejsze zbiory ziemniaków
Niższe plony, a konsekwencji także niższe zbiory spowodują na Węgrzech wzrost cen ziemniaków, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-08 09:00
Rosja – ceny ziemniaków w dół
Rosyjscy rolnicy są zmuszeni do obniżania cen ziemniaków, czytamy na portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.