Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3246 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Belgia – wcześniejszy start sezonu młodych ziemniaków z importu

Ziemniaki
  |   Źródło:
„Pierwsze hiszpańskie ziemniaki spodziewane są trzy tygodnie wcześniej”, mówi belgijski handlowiec.

„W tygodniu, który był okresem gromadzenia zapasów w Belgii, odnotowaliśmy ogromny wzrost sprzedaży ziemniaków. Ledwo nas zaopatrzono i musieliśmy uruchomić gigantyczne wolumeny. Można przygotować się tydzień wcześniej na Boże Narodzenie, ale teraz nikt nie widział, że coś takiego nastąpi”- mówi Bart Nemegheer z De Aardappelhoeve.„ Po okresie intensywnego ruchu sprzedaż wyhamowała na półtora tygodnia. Było bardzo cicho, ale teraz widzimy popyt znów rośnie. Ludzie skonsumowali wszystko, co zgromadzili i muszą wracać do supermarketu po nowe produkty.”

Chociaż ziemniaków stołowych jest jeszcze wystarczająco dużo, Bart widzi, że jakość szybko się pogarsza. „Widać coraz więcej ziemniaków porażonych i psujących się. Na szczęście nowy hiszpański sezon ziemniaczany rozpoczyna się około trzech tygodni wcześniej. Hiszpania ma bardzo dobrą pogodę, a areał nowych ziemniaków wzrósł o 10 procent od ubiegłego roku. Oczekuję, że niektóre supermarkety przestawią się na nowe ziemniaki do Wielkanocy. Izrael też się rozpoczął i pierwsze kontenery nadciągają w naszą stronę. Dobrze, że importowane ziemniaki są wcześnie, niektóre przykłady, takie jak Charlotte, są bardzo dobrej jakości.

„Rynek ziemniaków stołowych jest obecnie zupełnie inny niż rynek ziemniaków na frytki. Chcielibyśmy sprzedawać belgijskie ziemniaki na frytki jako ziemniaki stołowe, ale nie są one już jakościowo odpowiednie, więc konsument ich nie chce - mówi Bart.

Prace w De Aardappelhoeve trwają pomimo kryzysu koronawirusa. „Wszyscy nasi pracownicy są nadal zdrowi i podjęliśmy różne środki, aby powstrzymać wirusa. Pomimo tego, że nadal możemy pracować i żyć w tej sytuacji, mamy nadzieję, że wkrótce się to skończy.”

Podobne
Ziemniaki i marchew
2020-03-30 13:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 13. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-03-25 12:00
Niemcy – spekulacyjny popyt na ziemniaki
Niedobór ziemniaków w Niemczech nie jest spodziewany, a lokalni rolnicy już rozpoczęli sadzenie ziemniaków wczesnych, a jednak popyt na to warzywo jest wysoki.
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-03-24 12:00
Uzbekistan – ziemniaków nie zabraknie
W Uzbekistanie ziemniaków nie zabraknie. Ich zapasy są wciąż duże.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2020-03-23 12:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 12. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.