Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 6 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 4081 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Rosja – niski popyt na ziemniaki

Rosja – niski popyt na ziemniaki

Ziemniaki
  |   Źródło:
Rosyjskich rolników niepokoi spadek popytu na ziemniaki na tamtejszym rynku krajowym.

Ziemniaki już drugi tydzień z rzędu szybko tanieją w całej Federacji Rosyjskiej. Według analityków projektu EastFruit rosyjscy producenci są poważnie zaniepokojeni niskimi wskaźnikami sprzedaży w tym segmencie. W tej chwili zbiór średniopóźnych odmian ziemniaków rozpoczął się w prawie wszystkich regionach kraju. Najbardziej aktywna kampania zbiorów jest prowadzona w Centralnym, Południowym i Syberyjskim okręgach federalnych.

Obecnie ziemniaki z gospodarstw oferowane są w cenie 9-17 rubli/kg, czyli 0,14-0,26 USD/kg (0,53-1,00 zł/kg), czyli średnio o 11 procent taniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego. Ponadto rolnicy twierdzą, że kupujący stali się bardziej wymagający co do jakości produktu. Jeśli w ubiegłym roku nawet małe ziemniaki były sprzedawane bez większego wysiłku, teraz takie produkty są mają bardzo słabe wzięcie. Zasadniczo dobrze sprzedają się głównie duże hurtowe partie ziemniaków średniego kalibru.

Warto zauważyć, że w tej chwili ceny ziemniaków w Rosji już spadły do ​​poziomu tych produktów w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie uczestnicy rynku są dość pesymistyczni. Według nich, biorąc pod uwagę dość dużą wielkość tegorocznej produkcji ziemniaków, nie można liczyć na wzrost cen w najbliższej przyszłości.

Podobne
Ziemniaki
2019-08-08 10:00
Hiszpania – rekordowe ceny ziemniaków
Ceny ziemniaków w Europie podwoiły się z powodu niedoborów tych warzyw.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-08-06 10:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi - 31. tydz. br.
Jak rozwija się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-31 12:00
Ziemniaki – wstępne szacunki GUS
Główny Urząd Statystyczny w opracowaniu na temat wstępnych szacunku zbiorów w 2019 roku zamieścił tylko ogólna uwagi o stanie upraw ziemniaków. Czego się dowiadujemy?
czytaj więcej
Ziemniak
2019-07-30 16:46
Ukraina – mniej towarowych upraw ziemniaka
Ukraina znacznie ograniczyła towarowe plantacje ziemniaków, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Komentarze
2019-08-09
do polszy nadwyzke -w te strone niema embarga
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.