Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 19 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1765 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – spadek cen ziemniaków

Ukraina – spadek cen ziemniaków

Ziemniaki
  |   Źródło:
Ceny ziemniaków na Ukrainie spadają, pisze portal east-fruit.com.

Według analityków projektu EastFruit na Ukrainie w minionym tygodniu obserwowano spadek cen ziemniaków. Według samych producentów głównym powodem tej sytuacji jest poprawa warunków pogodowych i wznowienie intensywnych zbiorów w większości regionów kraju, co natychmiast zwiększyło podaż ziemniaków na rynku.

Obecnie ukraińscy rolnicy sprzedają ziemniaki w cenie 7-9 UAH/kg, czyli 0,27-0,35 USD/kg (1,03-1,32 zł/kg), w zależności od jakości produktów i regionu sprzedaży, podczas gdy tydzień wcześniej ziemniaki były warte średnio 10 procent więcej.

Spadek cen ziemniaków jest typowy dla prawie wszystkich regionów Ukrainy i wynika z dalszego wzrostu podaży z powodu masowych zbiorów. Jednocześnie jakość oferowanych ziemniaków jest często dość niska, co również wywiera presję na ceny.

Mimo tendencji spadkowej ceny ziemniaków na Ukrainie są dziś średnio 2 razy wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednak analitycy projektu nie wykluczają, że tendencja obniżania cen w tym segmencie może być kontynuowana i to z większą dynamiką, ponieważ podaż ziemniaków na rynku wzrasta.

Podobne
Ziemniaki
2019-07-19 09:00
Mołdawia – ceny ziemniaków w dół
W Mołdawii cena „letnich ziemniaków” jest już bardzo zbliżona do poziomu jesiennego.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-18 09:00
Holandia – rynek ziemniaków to spekulacyjna bańka?
„Holenderski rynek ziemniaków to bańka, która wkrótce pęknie” – w wypowiedzi dla portalu www.freshplaza.com mówi holenderski producent.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-17 16:20
Ziemniaki – rośnie presja na ceny?
Na razie ceny ziemniaków na polskim rynku hurtowym pozostają wysokie? Jednak wśród producentów rosną obawy, że może się to zmienić. Dlaczego?
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-07-16 10:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi - 28. tydz. br.
Jak rozwija się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.