Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 czerwca 2019. Od wczoraj dodano 2060 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Włochy – wysoki popyt na ziemniaki

Włochy – wysoki popyt na ziemniaki

Ziemniaki
  |   Źródło:
Włochy nie są wyjątkiem na tle innych kraj ów UE. Tu też brakuje ziemniaków, a ceny za dobrej jakości towar są wysokie, wynika z tekstu opublikowanego na portalu www.freshplaza.com.

W tym roku rynek ziemniaka, również we Włoszech  ma dwie główne cechy - brakuje produktów i istnieje ryzyko znalezienia na rynku tylko niskiej jakości ziemniaków, ponieważ najlepsze produkty są przechowywane w magazynach w nadziei, że sytuacja cenowa jeszcze się poprawi.

"W tej chwili jest trochę wszystkiego na rynku (głównie jednak towaru jakościowo słabszego – przy. red. fresh-market.pl), ale musimy uważać, ponieważ czasami druga kategoria jest sprzedawana jako pierwsza kategoria. Na szczęście jest to tylko kilka przypadków. Ceny ziemniaków o wysokiej jakości są wysokie i producenci powinni być zadowoleni "- wyjaśnia Alberto Zambon, prezes Patata di Bologna Dop.

Na rynku Liczy się odróżnienie od konkurencji, a Patata di Bologna Dop może być łatwo zidentyfikowana. Wydajność odmiany Primura poprawia się, a wielkość sprzedaży rośnie - z poziomu 5 240 ton w sezonie 2015/2016, do 7 380 ton w sezonie 2016/2017 i 9 430 ton w 2017/2018.

"Wzrost naszej produkcji wynosi zatem około 2000 ton rocznie, a wynika to ze skutecznych działań promocyjnych wspieranych przez kampanię komunikacyjną zgodną z wartościami firmy i mądre wykorzystanie mediów społecznościowych. Przede wszystkim konsumenci coraz bardziej doceniają ziemniaki Primura, ponieważ postrzegają ich jakość jako szczególnie wysoką."

Podobne
Ziemniaki
2018-11-22 10:50
Polska płd.-wsch. – drożej za ziemniaki
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku ziemniaków w południowo - wschodniej Polsce?
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-20 12:00
Centrum kraju – wysoki popyt na ziemniaki
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku ziemniaków w centrum Polski?
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-19 15:30
Ziemniaki – w oczekiwaniu na wyższe ceny
Czy ceny ziemniaków wzrosną jeszcze przez końcem tego roku?
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-19 13:00
Belgia – ochłodzenie wpłynie na podaż ziemniaków
Zmiana pogody wpłynie na bieżącą podaż ziemniaków w Belgii, uważa rozmówca portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-19 10:00
Ukraina – ceny ziemniaków w górę, ale…
Ziemniaki, nazywana na Ukrainie „drugim chlebem”, zdrożały w ostatnich dniach, ale ich ceny i tak pozostają najniższe w regionie, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-16 17:00
Niemcy – rekordowo niskie zbiory ziemniaków
Tegoroczne zbiory ziemniaków w Niemczech są na historycznie niskim poziomie, możemy przeczytać na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-11-14 13:45
NEPG – zbiory ziemniaków znacząco niższe
W czterech z pięciu krajów-członków organizacji NEPG zbiory ziemniaków będą co najmniej o 20 procent niższe od zeszłorocznych, podaje raport tej organizacji, o którym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.