Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2074 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pełnia sezonu na kostarykańskie ananasy

Ananasy z Kostaryki
  |   Źródło:
Ananasy są obecnie bardzo tanie i bardzo smaczne. Trwa pełnia sezonu na kostarykańskie owoce, które coraz liczniej trafiają na polski rynek.

Już dawno minęły czasy, gdy ananas kojarzył się Polakom z puszkowanymi żółtymi kołami w słodkiej zalewie. Obecnie świeże ananasy jak i inne owoce egzotyczne można kupić praktycznie wszędzie – od małego osiedlowego warzywniaka do wielkiego marketu. Cena także przestaje być problemem dla polskich konsumentów. Polski rynek nauczył się, że ananasy podobnie jak inne owoce mają swoją sezonowość i w momencie największego wysypu owoców podaż ich rośnie, a ceny spadają.

Polscy importerzy idą z duchem czasu i w okresie pełni sezonu na kostarykańskie ananasy zalewają polski rynek tanim i bardzo dobrym jakościowo towarem. A kiedy tak właściwie jest ta pełnia sezonu? Właśnie teraz.

Obecnie do Polski trafiają tanie owoce z Kostaryki. W małym i średnim hurcie bezpośredni importerzy oferują ananasy w cenie 25,00 – 27,00 zł za karton owoców w kalibrze 9 (2,78 – 3,00 zł/sztuka brutto) lub w cenie 40,00 zł za karton ananasów w większym kalibrze – 6 (6,67 zł/sztuka brutto).

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez importerów tak niskie ceny ananasów mają się utrzymać do końca tygodnia, potem ceny mają zacząć iść powoli w górę.

 

 

Podobne
Ananasy
2013-11-15 12:03
Ananasy z Ghany wypychane przez...
W ostatnich latach obserwowany jest wyraźny spadek eksportu ananasów z Ghany.
czytaj więcej
Ananasy
2013-10-28 15:24
Indonezja: spadek produkcji ananasów
Indonezja jest jednym z większych producentów ananasów puszkowanych, z których duża część trafia na eksport. Tegoroczne niższe zbiory wpłynął na wielkość produkcji ananasów w puszkach, a tym samym na ich eksport.
czytaj więcej
Ananasy
2013-10-24 18:51
Kostaryka: rośnie eksport ananasów
Eksport ananasów w Kostaryce rośnie sukcesywnie od ponad 13 lat, w tym roku już widać, że będzie on wyższy od ubiegłorocznego o kilka procent.
czytaj więcej
Plantacja ananasów Źródło:sxc.hu
2013-10-17 13:28
Nieznacznie droższe ananasy w Tajlandii
Nasilające się tajfuny wraz z dużymi opadami spowodowały opóźnienie zbiorów ananasów w Tajlandii i wzrost ich cen.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.