Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień
Tu jesteś:  »  Polak woli karton

Polak woli karton

Kartonowe opakowania cieszą się popularnością
  |   Źródło:
Przy zakupie produktów branży sokowniczej, konsumenci mają do wyboru opakowania plastikowe, szklane lub kartonowe, przy czym tych ostatnich jest najwięcej - podaje KUPS.

Dzięki swojej budowie i technologii pakowania, kartony, w które opakowana jest płynna żywność, optymalnie zabezpieczają zapakowane w nie produkty spożywcze. Opakowania kartonowe do soków chronią je przed światłem, a to przekłada się na jakość samego produktu, wytwarzanego z naturalnych warzyw i owoców - na jego smak, zapach, zawartość witamin i minerałów.

Opakowanie kartonowe najmniej obciąża środowisko naturalne w czasie całego cyklu swojego życia. Generuje najmniej CO2 przy jego wytwarzaniu, wykorzystuje o 51 proc. mniej zasobów kopalnych i zużywa o 24 proc. mniej energii pierwotnej w porównaniu z innymi rodzajami opakowań. Opakowania te można także w całości poddawać recyklingowi, co oznacza, że wszystkie użyte do ich produkcji surowce mogą być ponownie wykorzystane. By uzmysłowić sobie ekologiczność tego opakowania warto wiedzieć, że każde opakowanie kartonowe składa się w 73-88 proc. z celulozy, czyli surowca odnawialnego, a z zaledwie jednego ściętego drzewa uzyskuje się masę celulozową potrzebną do wyprodukowania 12 000 jednolitrowych kartonów.

Opakowania kartonowe do soków zapobiegają marnowaniu produktów spożywczych, wydatnie zmniejszając obciążenie dla środowiska. Kartony te są przy tym bardzo lekkie, dzięki czemu ich transport nie wymaga dużych nakładów energii, co przekłada się na niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Branża sokownicza w Polsce przykłada ogromną wagę do zachowania najwyższej jakości surowca, procesu produkcji, opakowania, przechowywania i transportowania. Utrzymanie tego „łańcucha wysokiej jakości", gwarantującego konsumentom finalnie optymalny produkt, jest możliwe w znacznej mierze dzięki wykorzystaniu tak zaawansowanych technologicznie opakowań kartonowych do soków.

Słowa kluczowe: karton, soki, handel sokami

Podobne
Wysoki popyt na jabłka
2014-04-15 13:29
Wysoki popyt na jabłka
Rośnie popyt, powoli rosną i ceny jabłek. Dziś, we wtorek, firmy eksportowe z woj. łódzkiego kupują jabłka na eksport w następujących cenach:
czytaj więcej
Banany Chiquita
2014-04-11 15:09
Ceny bananów Chiquita pozostają wysokie
Banany Chiquita w przeciwieństwie do innych marek tych owoców, na razie nie tanieją i w najbliższym czasie nie ma raczej co liczyć na jakikolwiek spadek ceny.
czytaj więcej
Truskawki
2014-03-21 17:21
Niemcy: wysoki popyt na truskawki
Popyt na truskawki na niemieckim rynku jest bardzo wysoki. Ciepła pogoda sprzyja konsumpcji tych owoców.
czytaj więcej
Soki Merry Berry powstają w rodzinnej firmie Milbor Sp. z o.o.,
2014-03-07 10:41
Merry Berry, czyli sok z polskich borówek
Polski producent i eksporter borówki amerykańskiej, rozpoczął tłoczenie soków z tych owoców.
czytaj więcej
Źródło: atlantablackstar.com
2014-02-28 14:41
USA: wysoki koszt owoców i warzyw winny otyłości u dzieci
Wysokie ceny świeżych owoców i warzyw wpływają na otyłość u amerykańskich dzieci. Zamiast po owoce czy warzywa sięgają po niezdrowe przekąski i po słodkie napoje, które są znacznie tańsze.
czytaj więcej
KUPS planuje 3-letnią kampanię promocyjną
2014-02-28 11:04
KUPS szuka firmy, która zrealizuje kampanie promującą soki
Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków ogłosiło postępowanie na wybór firmy, która przygotuje i zrealizuje w Polsce, Rumunii i Czechach oraz na Słowacji i Litwie trzyletnią kampanię promocyjno-informacyjną dotyczącą owocowych oraz warzywnych soków i musów pt. „Soki i musy – witaminy w wygodnej formie”.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Ceny warzyw i owoców

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.391 PLN -0.29%
EUR 4.174 PLN -0.17%
RUB 0.060 PLN +0.00%
więcej