Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Polska borówka wysoka już w sprzedaży

  |  
Z niewielkim opóźnieniem, wynikającym z chłodnej wiosennej pogody, pojawiły się w sprzedaży owoce borówki wysokiej. Jak na razie są to owoce spod tuneli foliowych bardzo wczesnej odmiany Earlyblue. Odmiana Earlyblue charakteryzuje się lekko spłaszczonymi, jasnoniebieskimi owocami o jędrnym, smacznym miąższu. Pierwsze owoce tej odmiany są dość duże, a podczas kolejnych zbiorów owoce są coraz mniejsze.

Cena krajowej borówki jest jak dotąd bardzo wysoka. W województwie łódzkim sprzedawana jest w cenie około 70 zł/kg – pakowana w plastikowe pudełeczka po 125 g (8,75 zł za opakowanie) bądź 250 g (17,50 zł za opakowanie). Borówka wysoka importowana z Hiszpanii jest zdecydowanie tańsza, gdyż trzeba za nią zapłacić 45 zł/kg.

Źródło: fresh-market.pl (KZ)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.plDodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.